FOTBALISTA MAREK JUNGR SE BUDE UČIT SAMOVYŠETŘENÍ PRSU

 
Datum akce: - Začátek: 11:00

Jak se provádí samovyšetření prsu, si mohou od 29. dubna vyzkoušet ženy a dívky v dalším obchodním centru, kam zavítá Dialog Jessenius se svojí preventivní kampaní Ruce na prsa. V obchodním centru City Park Jihlava bude edukativní stánek se speciálním modelem prsou k dispozici až do 11. května.

Dozvědět se zajímavé informace a dokonce si speciální model prsou „osahat“, bude mít možnost i fotbalista FC Vysočina Jihlava Marek Jungr s manželkou, kteří do City Parku Jihlava zavítají v úterý 29. dubna v 11.00 hodin, aby zde společně stánek otevřeli. Přestože se jedná o na první pohled ryze ženskou problematiku, i mužům se zkušenosti se správným vyšetřením mohou hodit. „Není výjimkou, že se na našem stánku často objevují se ženami právě i jejich partneři,“ říká ředitelka Dialogu Jessenius Michaela Tůmová a doplňuje: „až 30% případů rakoviny prsu totiž odhalí u žen právě oni“.

Manželé Jungrovi půjdou příkladem dalším ženám a dívkám, které chtějí svým zapojením do projektu Ruce na prsa upozornit na význam samovyšetření a prevence jako takové. Na speciálním fantomu budou mít oba možnost vyzkoušet nejen, jak se metoda samovyšetření provádí, ale také jak poznat, když se v prsu nachází něco, co tam nepatří. Stejně jako oni, potom mohou další ženy a jejich partneři v 1.patře obchodního centra City Park Jihlava (před prodejnou ALBI) získat praktické zkušenosti i užitečné rady denně od 11. do 19. hodiny. Kromě toho si navíc ještě odnesou slevové kupóny do vybraných obchodů.

Obchodní centrum City Park Jihlava je další zastávkou edukativní roadshow k projektu Ruce na prsa, který obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius společně s Českým výborem Mezinárodní asociace nákupních center ICSC zahájila v září loňského roku s cílem upozornit na vysoký výskyt rakoviny prsu u nás. „Při loňských návštěvách v obchodních centrech ve velkých městech využilo možnosti vyzkoušet si samovyšetření už více než 1100 žen, z nichž třetina přišla do centra cíleně právě na náš stánek. Ženy vítají hlavně možnost získat pohmatovou zkušenost, aby věděly jaký útvar v prsu hledat, a také informace, kam se v případě nálezu obrátit pro pomoc.,“ říká Michaela Tůmová.

 

Autor článku: ElisKacerkova
 FOTBALISTA MAREK JUNGR SE BUDE UČIT SAMOVYŠETŘENÍ PRSU, fotografie 1
Kraj: Vysočina
Město: Jihlava
Místo: City Park Jihlava
Kontakt:
Pořadatel: Dialog Jessenius
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Egypt, Hurghada
22. 10. - 29. 10.
13.218 Kč - 25 %
Madeira, Funchal
1. 11. - 11. 11.
20.879 Kč - 44 %
Maroko, Marrákeš
24. 10. - 7. 11.
28.917 Kč - 19 %
Tunisko, Djerba
19. 10. - 2. 11.
13.990 Kč - 41 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy