Královská hřebenovka – cyklotrasa po hřebeni Orlických hor

 
Datum akce: -


Královská hřebenovka – cyklotrasa po hřebeni Orlických hor

Oblíbená cyklotrasa o délce 23 km vede po horské cestě přímo po hřebeni a je bez velkých převýšení. Absolvovat ji můžete i s nejmenšími dětmi v sedačce či vozíku, většími pak na vlastním kole.

Cestou narazíte na dva výborné bufety, které vás dostanou rychle do formy.
Trasa vede po úžasném hřebeni Orlických hor a je královským zážitkem. Vede po asfaltové cestě bez velkých převýšení. Absolvovat ji tak můžete i s nejmenšími dětmi v sedačce či vozíku i s těmi většími na vlastním kole. Cestou jsou 2 bufety (otevřené občas o víkendech), pití a jídlo si však vezměte raději s sebou.

Ze Šerlichu, kam vás z mnoha míst v podhůří doveze cyklobus, vystoupáte na nejvyšší vrchol Velkou Deštnou (1115 m n.m.) s nádherným vysokohorským klečovým porostem a květenou. Následně již pohodlně sjíždíte jen s občasným stoupáním. Hřeben je z části odlesněn, jen s nízkým porostem kleče, keřů a borůvčí, takže vás budou provázet krásné výhledy do Polska i do Čech, a také bunkry a menší řopíky, které k našim horám neodmyslitelně patří.

Vhodné místo pro občerstvení je například na Pěticestí. Při relaxování tu můžete hledat geokešku nebo zajít na blízkou Kunštátskou kapli. Pokračujte na Mezivrší a Anenský vrch s roztomilou rozhlednou. A pak už jenom sjíždíte na parkoviště u pevnosti Hanička. Pokud zde nemáte auto, sjedete snadno třeba až do Rokytnice v O.h. či jiného místa v podhůří, kde jste již na trase cyklobusu nebo na vlaku.

Královská hřebenová trasa měří 23 km, je nejvhodnější pro trekingová kola a celkem na ni nastoupáte 515 výškových metrů.
> Otevírací doba

celoročně

Web:     http://www.mojeorlickehory.cz/orlicke-cyklo-inline-kralovstvi/

Autor článku: kardy
 Královská hřebenovka – cyklotrasa po hřebeni Orlických hor, fotografie 1
Kraj: Královehradecký kraj
Město: Deštné v Orlických Horách
Místo: Deštné v Orlických Horách
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Chorvatsko, Krk
18. 8. - 25. 8.
3.442 Kč - 19 %
Spojené arabské emiráty, Dubai
4. 9. - 7. 9.
13.100 Kč - 16 %
Tunisko, Sousse
22. 8. - 29. 8.
14.990 Kč - 9 %
Maďarsko, Termální Lázně
20. 8. - 27. 8.
1.750 Kč - 55 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy