Výstava Medvědi na zámku Ploskovice

 
Datum akce: -


Výstava Medvědi na zámku Ploskovice

Přijďte si prohlédnout dlouhodobou výstavu medvídků na zámku Ploskovice. Tuto výstavu připravila rodina pana Greblera, převážně ze své sbírky. Výstava je inspirována muzeem medvědů v dánském Skagenu.
Už v květnu 2016 se na zámku v Ploskovicích otevřela výstava medvědů. Tuto výstavu připravila rodina pana Greblera, převážně ze své sbírky. Ta vznikla z nalezených medvídků, které jejich majitelé už nechtěli. Byla doplněna medvídky donesenými jejich kamarády a někteří byli i koupeni.

Výstava je určena dětem, není to tedy žádná vědecká expozice bádající o příčinách vzniku této tak oblíbené hračky. Provozovatelé se inspirovali muzeem medvědů v dánském Skagenu. Malebné obrázky Českého středohoří jsou dílem paní Hájkové z Ústí n. L. Výstava stále roste s novými medvídky, kteří budou zachráněni, a tak v budoucnosti můžete tuto výstavu zhlédnout zase trochu jinou. Určitě se medvídci probudí ze svého zimního spánku a nějakou novotu připraví i na konci roku při vánočních prohlídkách zámku.

Pokud máte nějaké medvídky, které nechcete, věnujte je prosím k rozšíření zdejší výstavy. Můžete je nechat v pokladně zámku.
> Otevírací doba

dle otevírací doby

Web:     http://www.medvedinazamku.cz/

Autor článku: kardy
 Výstava Medvědi na zámku Ploskovice, fotografie 1
Kraj: Ústecký kraj
Město: 411 42 Ploskovice
Místo: zámek
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Dominikánská republika, Punta Cana
25. 3. - 5. 4.
37.990 Kč - 49 %
Egypt, Hurghada
24. 3. - 31. 3.
9.590 Kč - 43 %
Turecko, Turecká riviéra
13. 4. - 20. 4.
10.569 Kč - 9 %
Zanzibar, Nungwi
7. 4. - 16. 4.
35.780 Kč - 21 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy