Výstava Medvědi na zámku Ploskovice

 
Datum akce: -


Výstava Medvědi na zámku Ploskovice

Přijďte si prohlédnout dlouhodobou výstavu medvídků na zámku Ploskovice. Tuto výstavu připravila rodina pana Greblera, převážně ze své sbírky. Výstava je inspirována muzeem medvědů v dánském Skagenu.
Už v květnu 2016 se na zámku v Ploskovicích otevřela výstava medvědů. Tuto výstavu připravila rodina pana Greblera, převážně ze své sbírky. Ta vznikla z nalezených medvídků, které jejich majitelé už nechtěli. Byla doplněna medvídky donesenými jejich kamarády a někteří byli i koupeni.

Výstava je určena dětem, není to tedy žádná vědecká expozice bádající o příčinách vzniku této tak oblíbené hračky. Provozovatelé se inspirovali muzeem medvědů v dánském Skagenu. Malebné obrázky Českého středohoří jsou dílem paní Hájkové z Ústí n. L. Výstava stále roste s novými medvídky, kteří budou zachráněni, a tak v budoucnosti můžete tuto výstavu zhlédnout zase trochu jinou. Určitě se medvídci probudí ze svého zimního spánku a nějakou novotu připraví i na konci roku při vánočních prohlídkách zámku.

Pokud máte nějaké medvídky, které nechcete, věnujte je prosím k rozšíření zdejší výstavy. Můžete je nechat v pokladně zámku.
> Otevírací doba

dle otevírací doby

Web:     http://www.medvedinazamku.cz/

Autor článku: kardy
 Výstava Medvědi na zámku Ploskovice, fotografie 1
Kraj: Ústecký kraj
Město: 411 42 Ploskovice
Místo: zámek
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Egypt, Marsa Alam
26. 1. - 2. 2.
13.490 Kč - 10 %
Itálie, Dolomiti Brenta (Val di Sole)
26. 1. - 2. 2.
11.990 Kč - 29 %
Kypr, Limassol
25. 1. - 1. 2.
12.703 Kč - 55 %
Thajsko, Hua Hin
11. 2. - 19. 2.
52.397 Kč - 55 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy