Aféry

 
Datum akce: -
Výstava (29.11.2013-11.5.2014)
Aféry
výstava z výstavního cyklu PENÍZE odhalí největší skandály
Prostor: Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1
Aféry jsou nedílnou součástí veřejného života. V množství informací o různých kauzách je často obtížné se orientovat, a to pak nastupuje úloha médií. Jsou to právě většinou média, která shrnou podstatu věci a z velké míry mohou ovlivnit, kdo je vnímán jako "padouch"a kdo jako oběť. Média tak nejen informují, ale také uspořádávají a vytvářejí náš obraz světa. A dělala to i v minulosti.
Výstava návštěvníky provede časovým úsekem od konce 19. století, kdy naše země byla ještě součástí monarchie Rakouska Uherska, přes demokratickou první republiku až po dobu před listopadem 1989. Ukáže nejen historické aféry, ale právě a především to, jak byl v různých obdobích utvářen mediální obraz osobností a událostí veřejného života.
Výstava představí množství novinových zpráv a písemností, audio a video záznamů a exponátů dokumentující životní styl jednotlivých období ale také předmětů, které složily některým známým, oblíbeným i neoblíbeným osobnostem.
K vidění tak bude například velká večerní róba prvorepublikové hvězdy Adiny Mandlové, nebo osobní předměty patřící velkým českým politikům, jakými byl Edvard Beneš, nebo Karel Kramář.
Dětská herna nabídne malým návštěvníkům hráčské doupě, policejní stůl kde si vytvoří kartu s otisky prstů, nebo například možnost navrhnout vlastní bankovku.
 
Autor článku: kardy
Aféry, fotografie 1
Kraj: Hlavní město Praha
Město: Praha 1
Místo: Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1
Kontakt:
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Kanárské ostrovy, Fuerteventura
30. 7. - 6. 8.
24.090 Kč - 6 %
Řecko, Kréta
10. 8. - 17. 8.
15.290 Kč - 28 %
Francie, Serre Chevalier
20. 7. - 29. 7.
3.807 Kč - 6 %
Madeira
31. 7. - 11. 8.
29.831 Kč - 18 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy