Balet Borise Eifmana Rodin 18. a 19.října v Praze

 
Datum akce: -
Balet Borise Eifmana Rodin 18. a 19.října v Praze
 
Ve Státní opeře vystoupí 18. a 19. října slavný ruský baletní soubor. Uvede baletní představení Rodin jednoho z nejvýraznějších současných choreografů Borise Eifmana, pod jehož jménem je soubor známý po celém světě. Balet vypráví o tragickém údělu dvou umělců Augusta Rodina a jeho milované žákyně, důvěrné přítelkyně a múzy Camille Claudelové.
 
Námětem Eifmanova nového baletu Rodin je životní osud a umělecká tvorba velikých sochařů - Augusta Rodina a jeho milované žákyně, důvěrné přítelkyně a múzy Camille Claudel.
 
Jejich vztah je příběhem vášně i tragédie. Patnáct let tvořili Auguste Rodin a Camille Claudel neoddělitelný citový i tvůrčí celek. Rozkol, k němuž mezi umělci došlo, osudově poznamenal Camillino duševní zdraví a stal se začátkem tragického konce jejího života. Polozapomenutá, uzavřená před světem a živořící Camille podléhá duševní chorobě. Paranoidní představa o komplotu proti ní, jehož strůjcem je v jejích představách právě Rodin, dále drásá beztak psychicky oslabený Camillin úsudek. Celých třicet let jí bylo souzeno strávit v léčebně duševně nemocných, kde roku 1943 v zapomnění a všemi opuštěná umírá.
 
Eifmanův balet Rodin je impozantní uměleckou výpovědí o tragickém životním údělu géniů. Eifman dokázal prostřednictvím unikátního jazyka moderního psychologického baletu předvést nové pojetí světa lidských vášní, fenoménu, který ve svých dílech mistrovsky zpracovali Rodin a Claudel. Výsledkem je úchvatné taneční představení o neuchopitelném mystériu tvůrčího procesu.
 
http://www.ticketpro.cz/jnp/divadlo/balet-tanec/1362637-rodin-eifman-ballet.html
http://www.bohemiaticket.cz/cs/1749-rodin-eifman-ballet-of-st-petersburg/5047
 
 
Autor článku: kardy
Balet Borise Eifmana Rodin 18. a 19.října v Praze, fotografie 1
Kraj: Hlavní město Praha
Město: Praha
Místo: Státní opera Praha , Wilsonova 8
Kontakt:
Tel.: +420 224 901 448
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Rakousko, Salcbursko
10. 3. - 17. 3.
9.420 Kč - 14 %
Itálie, Monte Bondone
9. 3. - 16. 3.
9.072 Kč - 18 %
Španělsko, Costa Brava
10. 3. - 20. 3.
13.240 Kč - 24 %
Kapverdské ostrovy, Ostrov Sal
26. 2. - 5. 3.
28.027 Kč - 22 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy