Fotosoutěž na téma "Better everyday" se společností De'Longhi a Galerie Vernon

 
Datum akce: -
Fotosoutěž na téma "Better everyday" se společností De'Longhi a Galerie Vernon
 
Zapojte se do soutěže o hodnotné ceny od společnosti De'Longhi!
 
Projekt De'Longhi Art zahájil soutěž pro fotografické nadšence
Společnost De'Longhi, hlavní a dlouhodobý partner festivalu mezinárodního současného umění Tina B. a Galerie Vernon, v rámci svého speciálního projektu, De’Longhi Art připravila ve spolupráci se studenty VŠE – obor Arts Managament, fotografickou soutěž pro fotografické nadšence. Do foto-soutěže nesoucí téma “Better everyday” se lze přihlásit v průběhu prosince 2014. Vítězné práce, které vybere odborná porota počátkem ledna 2015, budou vystaveny v prostorách galerie Vernon a v rámci mezinárodního festivalu Tina B. Součástí ocenění budou i hodnotné dary z produktové řady společnosti De’Longhi.
Tématem vyhlášené soutěže pro nadšené fotografy je heslo společnosti De’Longhi “Better Everyday”. Nejoriginálnější interpretace zadání budou nejenom oceněna, ale také vystavena. Součástí výhry je například kávovar, originální sada šálků a káva společnosti De’Longhi.
„Zaslané fotografie musí splňovat určité technické parametry, protože tři nejlepší z nich budou vytištěny na velkoformátový papír a vystaveny v galerii, posléze budou cestovat po všech destinacích festivalu současného umění Tina B., říká Jana Machová z VŠE - obor Arts Managamentu, která se svými spolužáky připravila celý koncept a realizaci soutěže.
Více informací o soutěži, naleznete na
http://fotosoutez-delonghi.eu.na na https://www.facebook.com/fotosoutezdelonghi.
 
De'Longhi Art
Dlouhodobý projekt nazvaný De'Longhi Art si klade za cíl podporovat především mladé umělce a umožnit jim adekvátní podmínky pro jejich rozvoj. Myšlenka skloubit umění a výrobní produkt vznikla v roce 2011. Od té doby se v rámci předchozích ročníků zrealizovalo již několik projektů. Jako součást 6. ročníku Tiny B. byly vystaveny fotografie Terezy Příhodové, která ve své sérii uplatnila netradiční pohled na produkty společnosti. O rok později projekt De'Longhi Art zastupoval mladý umělec Jan Chlup s konceptem Office Space. Jeho instalace odkrývala tajuplná zákoutí rutinní kancelářské práce a pomocí multimediálních aplikací mapujících pohyb mezi prostory společnosti, dodávala místu nevšední rozměr. V roce 2014 představil projekt De‘Longhi pestrobarevnou skulpturu nesoucí název Totem od Matyáše Hrušky z UTB Zlín. Je sestavena z varných konvic společnosti a má připomínat tenkou hranici mezi uměním a funkčním projektem. Spolu s festivalem Tina B. se barevný artefakt podíval i za hranice České republiky. Po instalaci v centru Prahy, se přesunul do maďarské Budapešti a posléze i na Slovenko, kde zdobil místní festival Divadelná Nitra.
  
Kdo je TINA B.?
Pod jménem TINA B. se skrývá festival přehlídek mezinárodního současného umění s důrazem na kvalitu a originalitu vystavovaných děl. Název TINA B. v sobě nese dva významy. Vedle této fiktivní ženské postavy, která každým rokem mění svou image a láká příznivce současného umění k návštěvě české metropole, a naopak expanduje a šíří svou osvětu za hranice České republiky, představuje TINA B. i akronym (This Is Not A Biennale - Toto není bienále). Postava TINY B. je charakteristická svým odhodlaným postojem bojovat za osvětu současného umění, pro které je ochotna cestovat do nejvzdálenějších koutů země, jen aby dokázala téměř nemožné. Po dobu své sedmileté existence, představil festival více než 600 světových umělců ze všech koutů světa, z nichž mnoho dosáhlo slávy a uznání ve světě odborné i širší veřejnosti.Vybraná mezinárodní díla pocházející z řad současných mezinárodních umělců jsou každoročně vystavována pod jedním společným tématem, v jehož duchu je uspořádaná celá přehlídka. Zatímco v roce 2011 se nesla TINA B. ve znamení hesla ART-ECO-BIO a předvedla nekonvenční díla, která se pojila s tématikou ekologie, v  roce 2012 bylo pojící linkou festivalu téma ŠTESTÍ. V loňském ročníku se Tina B. rozhodla dát poctu barvám a jejich síle. Rok 2014 se nesl ve znamení UMĚNÍ A VĚDY.
Festival TINA B je zastáncem inovativního konceptu prezentace současného umění na netradičních místech, mimo klasické prostory, jako jsou muzea, galerie a různé kulturní instituce. Díky instalaci ve veřejném prostoru, dokáže oslovit širší veřejnost a upozornit na jinak všední místa, novým a originálním způsobem. Festival během své historie hostil špičky tuzemské kulturní scény, jako je například Krištof Kintera, Petr Písařík, Petr Nikl, Darina Alster, skupiny Guma Guar a Podebal. Ze zahraničních “star” zazářili na Tině B. Yuan Gong z Číny. Hassan Sharif ze Spojených arabských emirátů, Daniel González z Argentiny, Katia Loher ze Švýcarska, Federico Solmi a Stefano Cagol z Itálie a Grimanesa Amoros z Peru.
Festival každoročně přivádí zahraniční publikum i umělce do Prahy, ale sám se také do zahraničí vydává. V minulých ročnících se TINA B. konala například v italských Benátkách, Miláně a Anacapri, v německém Lipsku, nebo v polském Gdaňsku a Wroclawi, Izraeli a na Slovensku a v Maďarsku. Vedle pravidelných instalací v interiérech i exteriérech České republiky, má v plánu navštívit i další světové destinace.
 
Kontakt pro média:
Tereza Regnerová
T/ +420 773 915 507
E/ tereza.regnerova@tina-b.com
www.tina-b.eu
http://www.galerievernon.com
www.artforpublic.com
od
01. 12. 00:00
do
31. 12. 23:59
Autor článku: kardy
Fotosoutěž na téma
Kraj: Hlavní město Praha
Město: Praha 5, 15000
Místo: Galerie Vernon Janáčkovo nábřeží 21
Kontakt:
Tel.: +420 773 915 510
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Madeira, Caniço
6. 9. - 13. 9.
27.294 Kč - 9 %
Egypt, Hurghada
5. 9. - 12. 9.
13.390 Kč - 13 %
Tunisko, Sousse
22. 8. - 29. 8.
14.990 Kč - 9 %
Černá Hora, Ulcinj
5. 9. - 12. 9.
11.980 Kč - 16 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy