Gastronomie

 
Datum akce: -

Gastronomie
Dětská gastronomická herna, součást expozice Gastronomie v NZM Praha

Expozice Gastronomie je určena všem milovníkům jídla, dětem i profesionálům. Vaříme v muzeu, inspirujeme k lásce k řemeslu.
Dětská gastronomická herna

V dětské gastronomické herně si mohou nejmenší návštěvníci muzea vyzkoušet nakupování, vaření a zacházení s potravinami a dozví se, proč je dobré kupovat místní produkty. Seznámí se s kuchyněmi našich babiček a prababiček, jež jsou vybaveny autentickými předměty z muzejní sbírky. Potraviny se tu děti naučí vnímat nejen zrakem, ale i dalšími smysly. A v neposlední řadě se dozví zásady správného stolování.

I když je dětská gastronomická herna určena především malým návštěvníkům muzea, své si v ní najdou i zvídaví a hraví dospělí.
Gastrostudio

Součástí expozice Gastronomie je i gastrostudio, profesionálně vybavená moderní kuchyň, kde mohou návštěvníci expozice sledovat přes skleněnou stěnu a na dvou obrazovkách dění uvnitř. Gastrostudio je tréninkovým místem Asociace kuchařů a cukrářů ČR, Národní tým se tu připravuje na mezinárodní klání, na nichž reprezentují naši republiku. Kulinářský institut Marie Sandtnerové pořádá v gastrostudiu kurzy vaření a tematické workshopy pod vedením špičkových kuchařů a cukrářů.

V expozici Gastronomie nabízíme lektorský program pro děti z MŠ a 1. stupně ZŠ.  
Expozici Gastronomie najdete ve třetím patře pražské budovy Národního zemědělského muzea.

Autor článku: kardy
Gastronomie, fotografie 1
Kraj: Hlavní město Praha
Město: Praha 7
Místo: Národní zemědělské muzeum, Kostelní 44
Kontakt:
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Kuba, Cayo Coco
24. 7. - 4. 8.
48.700 Kč - 30 %
Itálie, Ischia
27. 7. - 10. 8.
24.290 Kč - 30 %
Tunisko, Sousse
26. 7. - 2. 8.
16.190 Kč - 28 %
Maroko, Saidia
22. 7. - 5. 8.
28.190 Kč - 30 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy