Jiří Surůvka – Fantom Nejedlého

 
Datum akce: -

Jiří Surůvka – Fantom Nejedlého


Divadlo Antonína Dvořáka zve na další ze série výstav současného umění, tentokrát na vernisáž výstavy ostravského umělce Jiřího Surůvky, který patří k nejvýraznějším současným českým umělcům.

Jiří Surůvka patří k nejznámějším současným umělcům Ostravy. Ačkoli je známý i v zahraničí, neobejdou se bez něho nejrůznější mezinárodní přehlídky a zastupoval rovněž Českou republiku na Benátském bienále, je stále věrný svému regionu, kde se také různými aktivitami angažuje v uměleckém provozu a učí na Ostravské univerzitě.

Dílo Jiřího Surůvky i jeho akce a performance lze nazvat brutální. Týkají se kontroverzních sociálních, politických a kulturních témat a míří divákovi přímo mezi oči. Jeho razantní ironie se nevyhne ani tématům nacismu, ani vlastní sebereflexi v akcích, v nichž vystupuje se svou nemužnou postavou coby Batman. Vystupuje s uměleckou skupinou František Lozinski o. p. s., v devadesátých letech se svými kolegy provozoval divadelní kabaret Návrat mistrů zábavy, byl iniciátorem ostravského performančního festivalu Malamut.

V současné době je známý především svými tištěnými plátny počítačových obrazů vytvářených z fotografické předlohy, v nichž tematizuje různé kulturní a sociální stereotypy. Snad nejvíc uvízl v povědomí diváků jeho dvojportrét Hitlera jako malého nevinného dítěte s knírkem.
    
 

Autor článku: kardy
Jiří Surůvka – Fantom Nejedlého, fotografie 1
Kraj: Moravskoslezský kraj
Město: Ostrava
Místo: Smetanovo náměstí 3104/8A
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Itálie, Sicílie
8. 10. - 15. 10.
6.912 Kč - 14 %
Tunisko, Yasmine Hammamet
13. 10. - 20. 10.
11.790 Kč - 28 %
Řecko, Kréta
20. 9. - 27. 9.
8.490 Kč - 57 %
Bulharsko, Slunečné Pobřeží
22. 9. - 29. 9.
12.303 Kč - 30 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy