Kulturní akce na hradě Svojanov

 
Datum akce: -
Kulturní akce na hradě Svojanov
Velikonoce na hradě ve dnech 19. – 20. dubna: Velikonoční zvyky, šerm, dobová hudba, kejklíři atd. Prohlídky hradu s tradiční velikonoční výzdobou. Tržiště.
Hradní jarmark ve dnech 10 – 11. května: Tradiční jarmark s dobovými řemesly. Doprovodný program na horním nádvoří.
Královské slavnosti ve dnech 5. – 6. července: Akce určená zejména rodinám s dětmi. Formou tradičních hradních slavností budou probíhat představení kouzelníka, kejklíře, ukázky historických tanců a historického šermu. Příjezd královské družiny na koních.
Festival akustické hudby dne 19. července – již pátý ročník festivalu, představující netradiční hudební žánr.
Divadelní pouť ve dnech 2. – 3. srpna: Divadelní pouť je tradiční akcí, která se každoročně pořádá v historickém prostředí hradu Svojanova. V roce 2014 se bude jednat již o 24. ročník. Smyslem akce je předvést co nejširší veřejnosti umělecké aktivity rozmanitého spektra zúčastněných umělců a uměleckých souborů a přispět k zachování tradic divadelní kultury. Po oba víkendové dny budou probíhat vystoupení divadelních souborů na horním nádvoří hradu. V prostorách hradního areálu vznikne i stylové tržiště s ukázkami řemesel a výtvarnými dílnami pro děti.
Třicetiletá válka na Svojanově ve dnech 23. – 24. srpna: Jednotlivá vystoupení několika skupin věnujících se tomuto období, hromadná bitva, dobývání hradu, celodenní oživení hradu, volné potyčky…
Slavnosti lovu ve dnech 20. – 21. září: Netradiční hradní slavnost připomínající oblíbenou zábavu panstva v 19. století. Zvěřinová kuchyně v hradní restauraci.
Hradní advent ve dnech 29. listopadu – 14. prosince: Prohlídky hradu s tradiční vánoční výzdobou doplněné výkladem o starých adventních a vánočních zvycích. Adventní koncert v domě zbrojnošů.
Součástí všech akcí budou gastronomické speciality podávané v hradní restauraci!
Změna programu vyhrazena.
Výtěžek z kulturních akcí je určen na obnovu hradu.
Autor článku: kardy
Kulturní akce na hradě Svojanov, fotografie 1
Kraj: Pardubický kraj
Město: 569 73 Svojanov 1
Místo: Hrad Svojanov
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Kapverdské ostrovy, Ostrov Boavista
11. 12. - 18. 12.
21.290 Kč - 22 %
Zanzibar, Nungwi
21. 11. - 2. 12.
35.990 Kč - 9 %
Maďarsko, Balaton
29. 11. - 1. 12.
3.788 Kč - 19 %
Thajsko, Pattaya
21. 11. - 5. 12.
26.740 Kč - 25 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy