Mýdlová bublina aneb Hygiena nadevše

 
Datum akce: -

Mýdlová bublina aneb Hygiena nadevše
Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci vás zve do hlavní budovy na novou výstavu „Mýdlová bublina aneb Hygiena nadevše“, která bude zahájena slavnostní vernisáží ve čtvrtek 29. ledna 2015 od 17 hodin a doprovázena vystoupením ZUŠ Žatec. Pro každého návštěvníka máme připraveno malé překvapení, které finančně podpořila společnost Procter & Gamble – Rakona z Rakovníka.

Opět jsme dali prostor jedné sběratelské vášni – tentokrát  vášni mýdlové. Sběratelka Marta Slováčková z Bratřejova u Vizovic nám zapůjčila svou rozmanitou sbírku mýdel čítající více jak 2900 kusů, kterou jsme doplnili o valchy, pračky a reklamní inzeráty z naší muzejní sbírky. Výstava dále přiblíží počátky hygieny u nás, historii vzniku mýdla, jeho výrobu, seznámí vás s historií podniků a osobnostmi, které se proslavily výrobou mýdla (např. G. Schicht a Fr. Otta).

Přijďte zjistit, zda se mýdlo vyrábělo i v Žatci!  V rámci výstavy vyhlašujeme soutěž o správný odhad váhy celé zde vystavované mýdlové sbírky. Nejpřesnější odhad bude po skončení výstavy oceněn.  „Voňavá“ výstava potrvá do 26. dubna 2015.

základní 30,- Kč, snížené 20,- Kč, rodinné 60,- Kč

Autor článku: kardy
Mýdlová bublina aneb Hygiena nadevše, fotografie 1
Kraj: Ústecký kraj
Město: Žatec
Místo: Regionální muzeum K.A.Polánka v Žatci , Husova 678
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Černá Hora, Ulcinj
21. 5. - 29. 5.
6.984 Kč - 15 %
Dominikánská republika, poloostrov Samaná
23. 4. - 30. 4.
39.145 Kč - 9 %
Španělsko, Costa Del Sol
18. 5. - 8. 6.
33.127 Kč - 7 %
Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah
23. 4. - 30. 4.
24.159 Kč - 12 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy