Pavel Procházka - Ilustrátor přírody

 
Datum akce: -
Pavel Procházka - Ilustrátor přírody
 
V Muzeu Vysočiny Jihlava jsme připravili výstavu prací jednoho z nejlepších současných českých ilustrátorů přírody – Pavla Procházky z Vlčnova. Jeho ilustrace dobře znají čtenáři přírodovědných publikací, které vydala nakladatelství Academia, Scientia, Albatros, Aventinum, Slovart, Grania a Mladá Fronta. Od roku 1994 jeho dokonalé ilustrace ozdobily 25 českých knih a tři knihy vydané ve Francii, Velké Británii a v Austrálii. Pavel Procházka je krom toho autorem řady školních obrazů a tabulí, jeho ilustrace zdobí mnoho přírodních naučných stezek a dalších informačních materiálu propagujících ochranu přírody. Dlouhodobě spolupracuje s třicítkou nejrůznějších českých institucí, z nichž můžeme jmenovat například pražskou zoologickou zahradu, pro kterou nakreslil kompletní jmenovkový systém expozice, což představuje více než sedm stovek ilustrací. 
Vernisáž výstavy Pavla Procházky se uskuteční ve středu 11. února 2015 v 17 hodin ve výstavní budově Muzea Vysočiny Jihlava, Masarykovo nám. 57. Výstava bude otevřena do neděle 12. dubna 2015.
 
Autor článku: kardy
Pavel Procházka - Ilustrátor přírody, fotografie 1
Kraj: Vysočina
Město: Jihlava
Místo: Muzeum Vysočiny Jihlava Masarykovo nám. 57/58 Jihlava
Kontakt:
Pořadatel: Muzeum Vysočiny Jihlava
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Maledivy, Atol Ari
21. 2. - 2. 3.
64.449 Kč - 9 %
Spojené arabské emiráty, Dubai
13. 3. - 22. 3.
21.936 Kč - 20 %
Kapverdské ostrovy, Ostrov Sal
14. 3. - 24. 3.
42.270 Kč - 9 %
Itálie, Val di Fiemme/Obereggen
9. 3. - 15. 3.
8.060 Kč - 17 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy