Staré hračky U Ládínka

 
Datum akce: -


Staré hračky U Ládínka

Ve třech expozicích jsou ke shlédnutí hračky z doby Československa, přibližně z let 1950 - 1992, i několik starších. V první expozici jsou umístěny hračky na klíček, na setrvačník i na dálkové ovládání kabelem prezentované pod značkou ITES, od spojených firem Koh-i-noor a Gama z Trhových Svin. Autíčka na setrvačník i bez pohonu od firem IGRA a SMĚR, Tatrasmalt i dřevěná od Tofy, plechová autíčka ze Zbrojovky, durolinová zvířátka, na ploše 150 x 250 cm jezdí plechová mašinka Merkur.

Zajímavostí je nafukovací formule od firmy Fatra Napajedla vyrobena před rokem 1957 a autíčka bakelitová, vyráběná ze stejného materiálu jak se dříve vyráběly zásuvky a vypínače. Druhá expozice připomene veliká autíčka na písek, plastovou Tatru 138, dřevěnou Tatru 111 a další. Nalezneme zde i hračky náchodské firmy KDN, kam se soustředila také výroba hraček od firem, kde s výrobou hraček končily.

V této expozici jsou i panenky, berušky a jiné malé hračky různých výrobců. V expozici třetí se nacházejí hračky, které byly za doby Československa k nám dováženy. Jsou zde k vidění mašinky Piko z NDR, autíčka z Polska, Maďarska i NDR. Expozici doplňují československé hry a stavebnice. Nechybí ani " angličáky" z Velké Británie.

Autor článku: kardy
Staré hračky U Ládínka, fotografie 1
Kraj: Královehradecký kraj
Město: Předměřice nad Labem
Místo: Průmyslová 127
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Maďarsko, Termální Lázně
28. 4. - 1. 5.
6.800 Kč - 8 %
Itálie, Lago di Garda
17. 5. - 24. 5.
7.021 Kč - 6 %
Rakousko, Kaprun / Zell am See
28. 4. - 5. 5.
11.180 Kč - 10 %
Turecko, Turecká Riviéra
12. 5. - 19. 5.
16.390 Kč - 9 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy