Technika v domácnosti

 
Datum akce: -

 

Nová expozice Technika v domácnosti
Expozice Technika v domácnosti je první expozicí tohoto druhu v dějinách NTM, a jednou z mála takto zaměřených expozic ve střední Evropě.Na ploše 600 metrů čtverečních prezentuje vývoj „pomocníků v domácnosti“: techniku usnadňující hygienu, úklid, praní a žehlení, šití a úpravu oděvů, přípravu pokrmů atd. na pozadí dějin českých zemí zhruba od poloviny 19. století do současnosti.
Expozice je řazena v retrospektivním sledu – od současnosti do minulosti. Návštěvník se seznámí se současnou výrobou a vývojem včetně nezbytného projektování v počítači a studentských designérských vizí, nabídkou spotřebičů v době reálného socialismu, úctyhodnou průkopnickou práci průmyslových výtvarníků v poválečném období, počátky tradičních prvorepublikových i pozdějších výrobců, fenoménem elektrifikace i propagace nových spotřebičů formou reklamy, veletrhů i nabídky obchodních domů počátky výroby a používání kávovarů, a konečně např. kuriózními strojky pro domácnost, které ve druhé polovině 19. století shromáždil Vojta Náprstek.
Celou expozicí prostupuje časová osa, jejíž součástí jsou nejen nezbytná historická data, ale i exponáty zachycující světový vývoj od poloviny 19. do konce 20. století.
Expozice je sestavena především z exponátů sbírek Technika v domácnosti a Průmyslový design Národního technického muzea.  Početný soubor předmětů ze soudobé produkce daroval přední český výrobce v tomto oboru, firma Tescoma, řadu exponátů včetně nejaktuálnějších výrobků zapůjčila firma ETA.
Otevírací doba:
Pondělí: zavřeno
Úterý - pátek: 9-17,30 hod
První čtvrtek v měsíci: 9-20 hod
Sobota a neděle: 10-18 hod
 Podrobné informace o vstupném najdete na:
http://www.ntm.cz/muzeum/navstivte-nas#vstupne
Autor článku: kardy
Technika v domácnosti, fotografie 1
Kraj: Hlavní město Praha
Město: Praha 7 Holešovice
Místo: Národní technické muzeum
Kontakt:
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Egypt, Hurghada
26. 1. - 2. 2.
19.590 Kč - 8 %
Srí Lanka, Negombo
23. 1. - 1. 2.
31.000 Kč - 16 %
Kypr, Agia Napa
22. 1. - 1. 2.
21.526 Kč - 8 %
Tunisko, Mahdia
22. 1. - 5. 2.
15.890 Kč - 18 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy