UMĚNÍ OD ANTIKY DO BAROKA

 
Datum akce: - Začátek: 10:00
ŠTERNBERSKÝ PALÁC – UMĚNÍ OD ANTIKY DO BAROKA
Stálá výstava
Národní galerie v Praze umístila do Šternberského paláce cenné umělecké sbírky od dob antiky po baroko. Vystavena jsou zde díla italských, španělských, francouzských, německých i holandských mistrů umění. Uvidíte zde nejznámější díla, reprezentující umění od 16. do 18. století. Vystaven je jeden z nejslavnějších obrazů evropského malířství - Růžencová slavnost od Albrechta Dürera. 
Stálá expozice ve Šternberském paláci v Praze je věnována rozsáhlé umělecké sbírce, obsahující díla od antiky až do období závěru baroka. Expozice se ve své úvodní části věnuje památkám antického Řecka a Říma. V prvním patře paláce je umístěna proslulá estenská kolekce italského umění, kde můžete obdivovat díla toskánských, benátských o florentských mistrů umění.
Zavítáte-li do dalšího poschodí Šternberského paláce, uchvátí vás svoji tvorbou italští, španělští, francouzští a nizozemští mistři 16. – 18. století. Expozice nabízí i díla světových velikánů, jako je Tintoretto, Ribera, Tiepolo, El Greco, Goya, Rubens či van Dyck. Další část expozice se věnuje německému a rakouskému umění, jehož představiteli jsou Lucas Cranach či Hans Baldung zv. Grien. Vystaven je zde i jeden z nejslavnějších obrazů evropského malířství, Růžencovou slavnost od Albrechta Dürera. 
Vstupné: 150/80 Kč
Autor článku: kardy
UMĚNÍ OD ANTIKY DO BAROKA, fotografie 1
Kraj: Hlavní město Praha
Město: Praha
Místo: Šternberský palác
Kontakt:
Tel.: (+420) 233 090 570
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Francie, Méribel / Mottaret
18. 8. - 25. 8.
2.250 Kč - 44 %
Španělsko, Mallorca
2. 9. - 9. 9.
15.990 Kč - 28 %
Itálie, Basilicata
30. 8. - 6. 9.
11.990 Kč - 36 %
Mauricius, Balaclava
2. 9. - 14. 9.
97.566 Kč - 58 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy