Jižanský dvorek

 
Datum akce: -


Jižanský dvorek

Jižanský dvorek, který vznikl v roce 2009, se nachází na pravém břehu řeky Svratky mezi ulicemi Kšírova a Dufkovo nábřeží v Horních Heršpicích v Brně. Jedná se o malou městskou ZOO.
Tento dříve zarostlý, neudržovaný pozemek se stal domovem pro mnohá zvířátka. Postupně se počet těchto zvířat rozrůstal o další přírůstky a v současné době zde má domov kolem 40 zvířátek. Každé má svoje jméno. Např. oslíci Pavel a Benedikt, kůň-ponny Teta Pípa, daňci Clyde a Bony, kozy Čertík, Lojzík, Karel, Adélka, ovce Vendelín, Mojmír, Pepina, Světluška, prasata Pepa, Bobina, Julča. Děti zde mohu vidět i slepičky a husy.

Největší chloubou Jižanského dvorku jsou dva noví obyvatelé – malí klokánci. Klokaní holčička dostala jméno Viki a klokaní chlapeček dostal jméno Skippy. Na rozsáhlém pozemku byly postaveny 3 salaše pro naše zvířecí obyvatele.

Na pozemku se nacházela stará zasypaná studna, která se vyčistila a nyní má již čerpaná voda parametry pitné vody. Je zde instalován repasovaný 130 let starý stroj k nabírání vody, který byl objeven ve staré studni na ulici Kšírova. Úpravami pozemků vzniklo i jezírko, je to proláklina napájená vodou ze studny. V jezírku jsou kapříci a na hladině mohou děti vidět i kačenky.

Malé děti budou určitě nadšeny setkáním s prostředím venkova uprostřed města.
Maminky s dětmi zde najdou klidné posezení s dětskými prvky pro nejmenší návštěvníky.

A kudy na Jižanský dvorek? Od konečné zastávky tramvaje v Komárově je to pouhých 10 minut cesty. Možností přístupu k Jižanskému dvorku je více.
> Otevírací doba

Celoročně

Web:     https://www.facebook.com/jizanskydvorek/timeline

Autor článku: kardy
 Jižanský dvorek, fotografie 1
Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Brno
Místo: K Nábřeží
Kontakt:
Tel.: 778 726 955
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Slovinsko, Bohinj
23. 10. - 3. 11.
5.805 Kč - 10 %
Egypt, Hurghada
14. 11. - 21. 11.
13.990 Kč - 38 %
Chorvatsko, Baška Voda
24. 10. - 31. 10.
6.138 Kč - 10 %
Dominikánská republika, Punta Cana
28. 10. - 8. 11.
53.462 Kč - 7 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy