Muzeum smyslů

 
Datum akce: - Začátek: 9:00


Muzeum smyslů

Muzeum smyslů je domovem zážitků, které probudí vaše smysly a inspirují vás k tomu, abyste objevovali více, a tedy i více cítili. Zažijte nepředstavitelné, vyzkoušejte si svět plný pocitů a neuvěřitelných optických iluzí a otestujte své smysly v tomto výjimečném muzeu.
Muzeum smyslů je interaktivní muzeum, kde se můžete stát součástí expozice! Najdete tu více než 50 exponátů k prozkoumání, od nejrůznějších zkreslených místností přes úžasné instalace po obrázky s optickými iluzemi. Každý z těchto exponátů nabízí příležitost ke kladení otázek a poučení o našich smyslech a vnímání.
 
Váš pohled na věc se po návštěvě změní. Nasednete na horskou dráhu plnou naprosto odlišných dojmů a pocitů. Jste připraveni? Zkoumání neznámého vždycky vyžaduje trochu odvahy. Připustit, že se naučíme něco nového, vždycky vyžaduje trochu odvahy. Ale nebojte se. Vzpomeňte si, že když jste byli malí, všechno bylo nové. Učili jste se pomocí zážitků a podívejte, kam jste se až dostali. Dovolte si prožít zážitek plný kouzelných a vzdělávacích okamžiků. Kdo ví, kam se budete chtít vydat po této návštěvě.
 
Jaké exponáty vás v muzeu čekají?
Muzeum Smyslů nabízí 40 různých exponátů umístěných v rozmanitých ekosystémech, které vás vezmou na fantastickou cestu za oživením vašich smyslů a probuzení těch, o nichž jste ani nevěděli, že je máte.

Hlava na talíři
Poušť je místo, kde vaše smysly zdivočí a drsné prostředí si vybere svou daň. Lidské hlavy na talíři? Pojďte si ověřit, co se s vašimi smysly stane v naší poušti iluzí.
Plot na výměnu obličejů
Chtěli jste si někdy změnit nos, nebo dokonce celý obličej, ale bylo to pro vás příliš bolestivé a nákladné? Při procházce parkem konečně budete mít možnost! Jednoduše si vyberte někoho z ostatních návštěvníků a domluvte se, že si vyměníte obličeje pomocí našeho plotu na výměnu obličejů.

Fata morgána
Fata morgána je složitá forma svrchního zrcadlení, které je vidět v úzké vrstvě těsně nad obzorem. Je to také italské jméno artušovské čarodějky Morgan le Fay, neboť se věřilo, že tato zrcadlení, která byla často vidět v Messinské úžině, představovala falešnou pevninu vytvářenou jejími čarodějnými kousky, které měly námořníky vlákat do náruče smrti.

Místnost vzhůru nohama
Jste připraveni na jiný úhel pohledu? Dávejte pozor, mohli byste spadnout ze stropu!

Zvuková zóna
Ve Zvukové zóně budete mít příležitost přeměnit zvukové vibrace na vizuální vzory v jemném prášku. Tento zřídka viděný jev se nazývá kymatika. Kymatika nám ukazuje, že každá struktura v přírodě je výsledkem konkrétních frekvencí jejích prvků.Pomocí frekvenčního generátoru si budete moci udělat Chladniho vzory a vytvářet úžasné zvukové škrábance pomocí elektronických bicích souprav a thereminu, prvního elektronického hudebního nástroje.

Lože z hřebíků
Slyšeli jste už někdy o loži z hřebíků? Odvážili byste se na jedno takové si lehnout? Když stoupnete na jediný hřebík, vaše chodidlo vyvine na malou plochu tohoto hřebíku obrovské množství síly, takže dojde snadno k propíchnutí vaší kůže. Co myslíte, že se stane, když si lehnete na…3 500 hřebíků?

Stereogramy
Je možné, že by v obrázku byl schovaný obrázek? Vidíte ho?V každém obrázku je skryt předmět, který se při správném vidění objeví v trojrozměrné podobě. Pojďte zjistit, kdo dokáže spatřit všechny skryté objekty.

Kaleidoskop
Pamatujete si z dětství na kaleidoskop? Krásný a neustále se měnící optický nástroj. V Muzeu smyslů se stanete součástí tohoto kouzla. Nejlepší suvenýr, jaký si můžete odnést. A nezapomeňte se vyfotit!

Amesova místnost
Kolik času je potřeba k tomu, aby člověk povyrostl o 10 cm? A co o metr, nebo dokonce ještě víc? Rok, dva roky, déle? V Muzeu smyslů je možné všechno! Přijďte zažít, jak lidé rostou a zmenšují se během pár vteřin.
> Otevírací doba

denně 9:00 - 21:00

Web:     http://www.muzeumsmyslu.cz/

Autor článku: kardy
 Muzeum smyslů, fotografie 1
Kraj: Hlavní město Praha
Město: Praha 1
Místo: Jindřišská 20
Kontakt:
Tel.: 608 213 749
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Maďarsko, Budapešť a okolí
3. 8. - 10. 8.
6.949 Kč - 10 %
Itálie
1. 8. - 8. 8.
4.820 Kč - 24 %
Turecko, Side
18. 7. - 31. 7.
30.939 Kč - 11 %
Spojené arabské emiráty, Dubai
3. 8. - 13. 8.
72.390 Kč - 21 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy