Pražský motoráček

 
Datum akce: -

Pražský motoráček

Pražský motoráček jezdí celoročně každou sobotu, neděli a ve státní svátky po tzv. Pražském semmeringu, po trati číslo 122 ze stanice Praha hlavní nádraží do stanice Praha-Zličín a zpět.

Historický motoráček M 262.056 vás odveze z pražského Hlavního nádraží, nádraží prezidenta Wilsona, Vinohradským tunelem, nejdelším dvoukolejným tunelem u nás, po železničním mostě přes řeku Vltavu s výhledy na Vyšehrad a Pražský hrad na Smíchov. Odtud budete stoupat Pražským semeringem po impozantním hlubočepském viaduktu, mezi skalními zářezy Žvahova budete mít celou Prahu jako na dlani a po průjezdu přírodním parkem Košíře - Motol vystoupíte ve stanici Řepy, odkud dále můžete pokračovat přípojným vlakem do Hostivice, či tramvají zpět do centra.

Jako ve správném historickém vlaku se v motoráčku čepuje klasická červená limonáda a pro dospělé pivo. Ke koupi jsou také suvenýry. Zastávky motoráčku jsou zčásti na znamení, zastavit tak můžete například na železniční zastávce Žvahov, Cibulka, Stodůlky či Jinonice. Doba jízdy je kolem půl hodiny.

Motoráčky řady M 262.0. jsou čtyřnápravové a vyráběly se v letech 1949–1951 v podnicích ČKD Sokolovo Praha a První brněnská a Královopolská strojírna v Brně a v letech 1952–1960 v podniku Tatra ve Studénce. Celkem bylo vyrobeno 238 těchto motorových vozů, které se v pravidelném provozu udržely až do prvních let 21. století.

V současné době je několik vozů řady M 262.0. (později nesoucích označení 830) ve vlastnictví různých muzejních železničních spolků, které s nimi zajišťují historické a nostalgické vlaky.

Trasa a zastávky Pražského motoráčku: Praha-hl. n.–Praha-Smíchov severní nást.–Praha-Žvahov–Praha-Jinonice–Praha-Cibulka–Praha-Stodůlky–Praha-Zličín. Doba jízdy po celé trase je cca 30 minut. Po dohodě s obsluhou vlaku (kvůli omezené kapacitě) je také možné v Pražském motoráčku přepravit jízdní kolo, pro cestující s jízdenkou PID bez poplatku.

Jízdní řád najdete na http://www.kzc.cz/cz/Prazsky-motoracek.
Další informace najdete také zde -

http://www.ropid.cz/cestujeme/prazsky-motoracek-od-14.12.2014__s191x1183.html
> Otevírací doba

dle jízdního řádu

Web:     http://www.kzc.cz/cz/Prazsky-motoracek

Autor článku: kardy
 Pražský motoráček, fotografie 1
Kraj: Hlavní město Praha
Město: Praha 2
Místo: Hlavní nádraží
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Česká republika, Lipno
13. 6. - 20. 6.
7.490 Kč - 10 %
Slovinsko, Slovinské lázně
5. 6. - 12. 6.
8.490 Kč - 27 %
Černá Hora, Budva
13. 6. - 27. 6.
12.132 Kč - 10 %
Slovensko, Střední Slovensko
2. 6. - 8. 6.
6.360 Kč - 19 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy