BREKEKE! ANEB V MĚLNÍKU NENÍ KONEC VODNÍKŮ...

 
Datum akce: - Začátek: 9:00
BREKEKE! ANEB V MĚLNÍKU NENÍ KONEC VODNÍKŮ...
 
BrekekePohádková výstava s hernou, miniakváriem a soutěží... 
25. 7. se koná doprovodný program pro děti s mělnickým vodníkem Brčounem Vrbičkou a kouzelnou muzejní dílničkou.
 
Plné vstupné: 20 Kč
 
Snížené vstupné: 10 Kč
 
Mlýn klape, světlušky blikají zpoza vrby, rybky plavou a vodníci spokojeně bafou fajfku či šijí rudé botky okolo rybníčku v malém sále mělnického muzea. Pravou vodnickou atmosféru dokreslují malované hrnky s pokličkami, ze kterých se marně snaží uniknout polapené dušičky…Pohádková výstava „Brekeke aneb V Mělníku není konec vodníků „ právě začala.
Vodnická expozice Regionálního muzea Mělník představuje naši nejznámější pohádkovou postavu v její přívětivé formě. Dostaveníčko si zde dali vodníci jak historičtí tak současní, které přímo pro výstavu vytvořili žáci ZUŠ Mšeno.
Děti se vyřádí v herním koutku, kde mohou např. posílat dušičky potrubní vodnickou poštou, lovit ryby, poznávat vodní živočichy nebo si pohrát s plyšovým kaprem Pepou. Nechybí ani akvárium s živými rybkami, které pro výstavu zapůjčilo Vivarium Mělník.
 
K výstavě muzeum vyhlásilo hned dvě soutěže. Děti si užijí dobrodružnou pátrací soutěž „Kapříci vodníka Šploucha“.Úkolem soutěžících je najít sedm zlatých kapříků a zodpovědět hastrmanovy otázky. Kdo zlatého kapříka uvidí, chytne se za nos a řekne „brekeke“ nadobro ho opustí všechna smůla. Soutěž trvá do 29. 9. 2019. Tři vylosovaní výherci získají super ceny. 1. cena je rodinná vstupenka do Veřejného akvária v České Lípě a vodnický dort. Odměny budou předány při derniéře výstavy v rámci programu Dne Středočeského kraje 28. 10. 2019.
 
Expozici doplňuje sbírka fotografií hastrmanů z okolí Jihlavy p. Jarmily Včelové i fotografie z dalších míst ČR. Návštěvníci mohou zaslat své vlastní vodnické snímky do soutěže „Miss vodník 2019“ na muzejním facebooku.
 
Ve čtvrtek 25. 7. se koná doprovodný program pro děti s mělnickým vodníkem Brčounem Vrbičkou a kouzelnou muzejní dílničkou od 9:00 a 14.00 hod. Vstupné 30 Kč,-.
 
Exponáty na výstavu zapůjčili: Základní umělecká škola Mšeno, Muzeum technických hraček Velvary, Oblastní muzeum Praha - východ, p. o., Památník Josefa Lady a jeho dcery Aleny Hrusice, Muzeum Říčany, Muzeum Mladoboleslavska, Vivarium Mělník a sběratelé...
Autor článku: kardy
BREKEKE! ANEB V MĚLNÍKU NENÍ KONEC VODNÍKŮ..., fotografie 1
Kraj: Středočeský kraj
Město: Mělník
Místo: Regionální muzeum Mělník, nám. Míru 54
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Maďarsko, Maďarské termální lázně
28. 6. - 3. 7.
1.950 Kč - 10 %
Chorvatsko, Střední Dalmácie
5. 6. - 21. 6.
6.413 Kč - 25 %
Slovensko, Jižní Slovensko
2. 6. - 7. 6.
8.303 Kč - 10 %
Černá Hora, Ulcinj
18. 6. - 21. 6.
4.539 Kč - 15 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy