Černobyl – spící peklo. Cestovatelská přednáška .

 
Datum akce: - Začátek: 18:30

Přednáška cestovatele Tomáše Kubeše pro širokou veřejnost 

Katastrofa jaderné elektrárny v Černobylu ovlivnila svět, nic není jako dříve.
S následky se potýkáme dodnes a ještě dlouhých 22 tisíc let budeme. Jak to vše proběhlo, co se stalo po výbuchu, jak to vypadá dnes v zakázané zóně a příběhy lidí, kteří neměli žít, nebo naopak si na sklonku života vybrali zakázanou zónu jako svůj domov. Včera i dnes, fakta i příběhy. Vydáme se do města duchů Pripjať, ale i do okolí poznat jak vypadá místo po více jak 33 letech od havárie.

Autor: Tomáš Kubeš (1972) fotograf, novinář a cestovatel. Fotografii se věnuje vášnivě již od dětství stejně jako cestování a poznávání odlišných kultur. Několik let prožil putováním po Africe poznáváním tohoto svého zamilovaného kontinentu. Procestoval také Asii stopem například během půlroční cesty z Vladivostoku do Prahy, nebo při dalších výpravách do Indie a Nepálu. V současnosti fotografuje reportáže pro mnoho časopisů, navštívil více jak 120 zemí světa. Vedle reportážní fotografie se věnuje také portrétu, architektuře, reklamě a humanitární fotografii. Jeho snímky a články můžete najít v Česku v mnoha časopisech, například Koktejl, Lidé a Země, včetně zahraničních médií. Mezi nejznámější cesty patří "Srdce Afriky" – hledání pygmejů ve Střední Africe, splutí řeky Kongo, putování s Karavanou velbloudů za solí do Danakhilské pouště v Etiopii, nebo výprava do Jižního Súdánu během probíhající občanské války, nahlédnutí do bývalého Somálska (Somalilandu), návštěva tajemného souostroví Bijágos, a také další cesty na pomezí Súdánu a Etiopie, kde se ocitl také v zajetí, odkud musel prchnout. Stranou zájmu nezůstala ani pustá Sibiř - Jakutsko, Burjatsko, a nezkrocená Tuva. V současnosti kromě oblíbené Afriky, objevuje také poslední původní světy na ostrově Nová Guinea. Vše kolem nás se doslova před očima mění a mnohé tradiční obyvatele země pohlcuje moderní svět, proto dokumentuje to, co již dlouho existovat v původní podobě nebude.

Délka přednášky: 1,5 hodiny + 30 minut dotazy

Vstupné: 120 Kč / 80 Kč senioři (počet vstupenek pro seniory je omezen)

Předprodej vstupenek: úterý a čtvrtek 16:00 - 20:00. Rezervace: ruzickova@kc12.cz, tel: 778 482 786  www.kc12.cz

https://www.tomaskubes.cz/

https://www.facebook.com/tomas.kubes

https://www.youtube.com/watch?v=oVmgQ5OXQu4


 

 

 

 

Autor článku: kc12
Černobyl – spící peklo. Cestovatelská přednáška ., fotografie 1
Kraj: Hlavní město Praha
Město: Praha 4 - Modřany
Místo: KULTURNÍ CENTRUM 12, pobočka Pertoldova
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Dominikánská republika, Punta Cana
16. 11. - 24. 11.
38.770 Kč - 18 %
Španělsko, Barcelona
15. 11. - 17. 11.
20.190 Kč - 36 %
Maledivy, Severní Atol Male
31. 10. - 8. 11.
35.890 Kč - 18 %
Egypt, Hurghada
7. 11. - 14. 11.
12.490 Kč - 43 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy