České loutkové divadlo třikrát jinak

 
Datum akce: -
České loutkové divadlo třikrát jinak
 
8. 6. – 22. 8. 2021 Zámecká komora Muzea Vyškovska
 
Výstava podává stručný a reprezentativní pohled na bohatou tradici i rozmanitou současnost českého loutkového divadla, které je ojedinělým fenoménem české kultury a dodnes okouzluje diváky na celém světě.
 
Ve třech oddílech věnovaných historickému vývoji, poválečné proměně a loutkářským technikám se seznámíte s různými kapitolami českého loutkového divadla. Ve třech magických boxech nahlédnete do období kočovného divadla i éry populárních rodinných divadel, seznámíte se s významnými loutkářskými výtvarníky v kontextu slavných inscenací a loutkářských souborů, shlédnete prezentaci fenoménu černého divadla a moderní divadelní architektury, a pokud dojdete až na konec cesty, čeká vás interaktivní část, ve které poznáte různé technologické druhy loutek v podobě typických postav z českých pohádek, s nimiž si můžete vyzkoušet manipulaci.
 
Výstavu zapůjčil Institut umění – Divadelní ústav. Kurátorka výstavy: Nina Malíková, Martina Černá, Produkce: Viktorie Schmoranzová.
Autor článku: kardy
České loutkové divadlo třikrát jinak, fotografie 1
Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Vyškov
Místo: Muzeum Vyškovska , náměstí Čsl. armády 475/2
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Seychely, Praslin
8. 10. - 31. 10.
257.610 Kč - 27 %
Polsko, Baltské moře
5. 10. - 11. 10.
7.080 Kč - 14 %
Řecko, Kréta
30. 9. - 9. 10.
16.990 Kč - 8 %
Černá Hora, Petrovac
28. 9. - 4. 10.
6.993 Kč - 14 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy