Cyklobusy Krkonoše 2021

 
Datum akce: -
Cyklobusy Krkonoše 2021
 
V sobotu 29. května vyráží Krkonošské cyklobusy na svoji první jízdu a k dispozici cyklistům budou až do konce září. Tak neváhejte a naplánujte si výlet na kole. Letos jezdí pět autobusových linek.
 
Krkonošské cyklobusy jezdí každý rok od konce května a během dne projedou tam a zpět celé Krkonoše. Pravidelně v obou směrech (ráno po sedmé hodině) vyjíždí a večer (kolem páté hodině) se vrací zase zpět páteřní linka, která vede z Harrachova přes Rokytnici, Jilemnice, Vrchlabí, Janské Lázně, Pec pod Sněžkou na Malou Úpu - Pomezní Boudy.
 
Na tuto "páteřní" trasu navazují přestupové autobusy z Vrchlabí do Špindlerova Mlýna. Východní část Krkonoš, Žacléř, je připojena spojem do Trutnova. Z Úpice přes Trutnov mohou cykloturisté využít přímou linku upravenou pro přepravu kol až na Pomezní Boudy.
 
PROVOZ KRKONOŠSKÝCH CYKLOBUSŮ
 
Květen, červen: jezdí o víkendu
Červenec a srpen: denně
Září: čtvrtek, víkend, svátek
Linka Hradec Králové – Vrchlabí – červen, září: sobota, červenec, srpen: sobota, čtvrtek.
Linka z Jilemnice na Horní Mísečky bude v provozu, jako jediný cyklobus až od 6.6.2020.
Ceník každého dopravce je zveřejněn na webových stránkách. Cena je počítána dle ujetých km. Kolo 20 Kč. Pes je v přepravním řádu dopravců povolen, platba 50 % ceny jízdného.
na přestupech na sebe linky čekají max. 10 minut
 
Trasy krkonošských cyklobusů
Linka 1: Harrachov - Pomezní Boudy
Páteřní linka propojující celé pohoří. Je to jediná existující autobusová linka, která vás dopraví z jedné strany Krkonoš na druhou. Vede přes Rokytnici nad Jizerou, Jilemnici, Vrchlabí, Janské Lázně, Svobodu nad Úpou a Pec pod Sněžkou. V letošním roce vzhledem k uzavírce a opravě komunikace nebude autobus zajíždět na Benecko. Vzdušné lázně vás budou očekávat na kolech i pěšky, a že to je pořádná výzva! Jede od 29. 5. do 30.9.2021.
 
Linka 2: Jilemnice - Horní Mísečky
Vyveze vás z Jilemnice na Horní Mísečky a umožní pokračovat dál na vrcholky, třeba až k Labské boudě a prameni Labe. S cestou na Zlaté návrší pěším turistou či rodinám s kočárky pomohou další autobusy, které na této trase pendlují v pravidelných intervalech. Linka bude jezdit v červnu a září pouze o víkendech, o prázdninách denně. V provozu od 5. 6. 2021.
 
Míříte - li do Krkonoš vlakem, přímo u nádraží v Martinicích můžete nastoupit na autobus, který vás přes Jilemnici na Zlaté návrší dopraví také. Linka jezdí od 5. 6. do 2. 10. denně, je však pouze pro pěší!
 
Linka 3: Špindlerova bouda - Špindlerův Mlýn - Vrchlabí - Hradec Králové
Z Hradce pohodlně a bez přestupu až na hřebeny Krkonoš! Linka č. 3 vás každou sobotu a o prázdninách i každý čtvrtek vyveze z Hradce až na Špindlerovu boudu. Nebo naopak, do podhůří, do Dvora či k baroknímu areálu Kuks, kde se můžete svézt po nenáročném úseku Labské cyklotrasy. Ve Vrchlabí je také možné přestoupit na další linky. 
 
V ostatních dnech jezdí spoj na trasách:
Vrchlabí - Špindlerova bouda: v 9:10 z Vrchlabí, 12:10 ze Špindlerovy boudy
Vrchlabí - Špindlerův Mlýn: v 8:01 z Vrchlabí, v 8:35 ze Špindlerova Mlýn
Špindlerova bouda - Špindlerův Mlýn: v 10:30 ze Špindlerovy boudy, v 11:00 ze Špindlerova Mlýna
 
Linka 4: Úpice - Pomezní Boudy
Čtvrtá linka vede z Úpice přes Trutnov, Svobodu nad Úpou a Pec pod Sněžkou až na Horní Malou Úpu.
 
 
Linka 5: Žacléř - Trutnov
Je pouze pro pěší.
 
Ostatní info
Autobusy jsou každoročně v provozu od června do září. V červnu jezdí každou sobotu a neděli, v červenci a srpnu denně, v září ve čtvrtek, sobotu, neděli a svátek. Výjimkou je linka č. 3, která má specifický jízdní řád. 
Elektrokola vám cyklobus přepraví také, je však třeba chránit baterii. Proto ji, prosíme, před nástupem z kola sundejte.
 
*Podrobné jízdní řády jsou k dispozici na adrese krkonose.eu/cs/cyklobusy
 
GPS:50,627375 15,610758
Autor článku: kardy
Cyklobusy Krkonoše 2021, fotografie 1
Kraj: Královehradecký kraj
Město: Vrchlabí
Místo: různá místa
Kontakt:
Pořadatel: RTIC Krkonoše Krkonošská 8 543 01 Vrchlabí
Tel.: +420 499 405 744
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Turecko, Side
30. 9. - 13. 10.
32.790 Kč - 29 %
Francie, Azurové pobřeží (Francouzská riviéra)
2. 10. - 9. 10.
5.460 Kč - 24 %
Řecko, Kréta
30. 9. - 9. 10.
16.990 Kč - 8 %
Jamajka, Discovery Bay
17. 9. - 26. 9.
33.490 Kč - 11 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy