Czech Press Photo

 
Datum akce: -
 
Czech Press Photo
Vítězné snímky soutěže Czech Press Photo poprvé v Národním muzeu
 
Poprvé v historii Czech Press Photo se výstava koná v Historické budově Národního muzea. Představují se na ní vítězné snímky soutěže doplněné kolekcí vybraných zásadních okamžiků 26. ročníku společně s výstavou zahraničních porotců a Grantem primátora.
 
Na první pohled ve výstavě zaujme velmi emotivní velkoformátová Fotografie roku. Tou se stal snímek Romana Vondrouše z ČTK, který zachytil muže procházejícího dezinfekční bránou. Mezinárodní porota vybrala vítěze z více než pěti tisíc snímků od 288 autorů. Výstavu Czech Press Photo navíc doplňuje také výstava Tři pohledy, kde je ke zhlédnutí výběr snímků zahraničních porotců. Tato výstava byla instalována v galerii Czech Photo Centre v době lockdownu a k vidění byla pouze online. Představují se na ní Joe Klamar, Chris McGrath a Nicole Tung, kteří ve své fotografické kariéře byli přítomni zásadním okamžikům novodobých světových dějin.
 
Jedním z vystavených souborů je také cyklus Pražské panoptikum od Jana Rasche, který s ním zvítězil v kategorii Grant Prahy v roce 2019. Autor dokumentoval centrum přeplněně turisty, poté s příchodem pandemie koronaviru dostal jedinečnou možnost zaznamenat naprostý opak.
 
Fotografie byly přihlašovány elektronicky v průběhu měsíce září 2020. Odborná mezinárodní porota pracovala ve dnech 14. až 15. října v galerii Czech Photo Centre ve složení Joe Klamar z Agence France-Presse, reportážní fotografka z USA Nicole Tung, australský fotograf Chris McGrath z Getty Images, český fotograf Herbert Slavík a šéf fotobanky ČTK Petr Mlch.
 
Další informace a jednotlivé fotografie naleznete také na www.czechphoto.org.
 
 
Soutěž a výstavu CZECH PRESS PHOTO 2020 pořádají:
 
Czech Photo, o.p.s. a Národní muzeum
za finanční podpory hlavního města Prahy
pod záštitou Ministerstva kultury ČR a primátora Prahy
Autor článku: kardy
Czech Press Photo, fotografie 1
Kraj: Hlavní město Praha
Město: Praha 1
Místo: Historická budova Národního muzea, Václavské náměstí 68
Kontakt:
Tel.: 224 497 111 (recepce)
E-Mail: nm@nm.cz
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Belgie
18. 9. - 25. 9.
2.501 Kč - 7 %
Řecko, Kréta
30. 9. - 9. 10.
16.990 Kč - 8 %
Tunisko, Djerba
2. 10. - 13. 10.
15.890 Kč - 28 %
Kuba, Varadero
27. 9. - 8. 10.
38.650 Kč - 10 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy