Dům sokolníka

 
Datum akce: -
Dům sokolníka
 
Stálá expozice v Domě sokolníka
 
Dům sokolníka na dvoře proti Jízdárně Pražského hradu je drobná jednopatrová stavba s dřevěnou pavlačí. V domě se nachází expozice, která evokuje život jeho prvního obyvatele, kterým byl v 17. století právě sokolník, jenž se u dvora staral o lovecké dravce i zpěvné ptáky.
 
Návštěvníci v domě uvidí zařízenou pracovnu a ložnici, součástí prohlídky je i zhlédnutí krátkého filmu o sokolnictví. V pracovně je k vidění veškeré sokolnické náčiní, například rukavice, brašna, zvláštní posedy či čepičky. V ložnici pak je možné obdivovat lovecké zbraně, např. kuš, luk či kopí. Při zařizování zde byla využita i obnovená renesanční nika. V promítací místnosti v přízemí stojí za vidění kromě filmu také restaurované stropní trámy z let 1600 a 1601.
 
Prohlídka Domu sokolníka je možná pouze na základě předchozího objednání a v doprovodu a s výkladem průvodce Správy Pražského hradu. Maximální počet na jednu skupinu činí 15 osob. Prohlídka začíná po zakoupení vstupenky na infocentru na III. nádvoří. Cena prohlídky pro jednotlivce: 50 Kč, vstupné pro objednané školy: 10 Kč za žáka.
 
Komentovanou prohlídku Domu sokolníka je možné zarezervovat.
 
Kontakt: dumsokolnika@hrad.cz
 
Autor článku: kardy
Dům sokolníka, fotografie 1
Kraj: Hlavní město Praha
Město: Praha
Místo: v Domě sokolníka, Pražský hrad
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Turecko, Side
25. 6. - 30. 6.
18.390 Kč - 29 %
Dominikánská republika, Punta Cana
12. 7. - 20. 7.
37.748 Kč - 9 %
Slovensko, Vysoké Tatry
7. 7. - 12. 7.
9.025 Kč - 7 %
Kypr, Paphos
27. 6. - 4. 7.
32.590 Kč - 8 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy