Expozice času ve Šternberku

 
Datum akce: -
Expozice času ve Šternberku
 
Expozice času ve Šternberku navázala po jedenácti letech na někdejší muzeum hodin, které bylo umístěno v prostorách šternberského hradu, a jehož náplní byla hodinářská sbírka Vlastivědného muzea v Olomouci. Pro novou expozici byl zrekonstruován renesanční dům v centru města a její součástí jsou vedle exponátů z Vlastivědného muzea v Olomouci také sbírkové předměty z Židovského muzea v Praze, z Muzea hudby a v neposlední řadě i z Národního technického muzea. Pracovníci NTM odborně a metodicky spolupracovali s tvůrci expozice a byli i u samého zrodu myšlenky na nové vybudování muzea hodin v roce 2000.
 
Šternberská expozice není zaměřena jenom na prezentaci hodin. Jejím cílem je ukázat fenomén času z nejrůznějších stránek. Ukazuje historii vnímání času, fyzikální objevy, které s časem souvisely a vřazení času do vesmírného řádu. Vedle obecného vývoje časoměrné techniky od elementárních časoměrných přístrojů až k nejmodernějším atomovým hodinám sleduje také regionální hodinářství na Olomoucku i přímo ve Šternberku, který si lidé ještě stále spojují s někdejší hodinářskou továrnou Chronotechna, jejíž produkci expozice připomíná. Nezanedbatelnou součástí expozice je také stylizovaná hodinářská dílna s ukázkami technologie.
 
 
Autor článku: kardy
Expozice času ve Šternberku, fotografie 1
Kraj: Olomoucký kraj
Město: Šternberk 785 01
Místo: Expozice času ČSA 19
Kontakt:
Tel.: +420 587 571 278
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Turecko, Kemer
30. 7. - 6. 8.
25.138 Kč - 45 %
Rakousko, Kaprun / Zell am See
11. 7. - 16. 7.
6.940 Kč - 30 %
Španělsko, Costa Brava
25. 7. - 1. 8.
15.639 Kč - 33 %
Černá Hora, Bečiči
18. 7. - 28. 7.
40.191 Kč - 33 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy