Lesy KŘ Šumperk objektivem lesníků 2013

 
Datum akce: -
Lesy KŘ Šumperk objektivem lesníků 2013
 
Podívejte se na lesy našeho kraje objektivem lesníků!
V Galerii mladých Vlastivědného muzea Šumperk bude od 4. prosince 2014 na výstavě s názvem Lesy KŘ Šumperk objektivem lesníků 2013 vystaveno 48 fotografií s tematikou lesa a přírody. Budete tady mít možnost vidět les, jak ho vidí ti, jejichž nejen profesní život je s lesem spojen často už několikátou generaci.
Fotografie byly vybrány z bezmála dvou stovek snímků, které poslali do soutěže zaměstnanci sedmi lesních správ Lesů České republiky organizačně začleněných pod Krajské ředitelství Šumperk. 12 lesníků - fotografů posílalo během března až května 2013 snímky do čtyř tematicky rozlišených kategorií:“ Člověk v lese“, „Voda v lese“, „ Lesní fauna a flóra“ a „Les v našem kraji“.
Tříčlenná komise vybrala vítěze každé kategorie a sestavila kolekci snímků, které byly graficky zpracovány, vytištěny a zarámovány. Tak vznikla „ putovní výstava“, kterou si už od září 2013 měli možnost prohlédnout účastníci různých veřejných akcí. Nejprve byly snímky k vidění v olomouckých Smetanových sadech na tradiční podzimní akci „Oslavy lesa na Floře“. Vystaveny byly následně ve Střední lesnické škole v Hranicích a v únoru 2014 je obdivovali klienti Střediska ekologické výchovy Švagrov. Fotografie zhlédli také tuzemští i zahraniční návštěvníci Městského kulturního střediska Javorník nebo výstavních prostor hanušovického pivovaru. Ozdobily rovněž jednací sál Krajského úřadu Olomouckého kraje a vestibul budovy Ředitelství Lesů České republiky v Hradci Králové.
Nakonec doputovala výstava zpět, tam kde vznikla – do Šumperka. Nedaleko odtud žije i autor, pro jehož fotografie byla v rámci soutěže dodatečně vytvořena mimořádná kategorie nazvaná „Fotografie A. Říhy“. Snímky tohoto lesníka – důchodce, mající profesionální úroveň, byly v rámci výstavy prezentovány samostatně, vždyť věhlas tohoto fotografa přesáhl už dávno hranice České republiky. Z fotografií Antonína Říhy a všech ostatních autorů vyzařuje láska a respekt k životu, k lesnické profesi, a také schopnost vidět každodenní, a přesto neobyčejnou krásu lesa. Přijďte se podívat na les přes objektiv fotoaparátu lesních hospodářů a citlivých obdivovatelů přírody. 
 
Autor článku: kardy
Lesy KŘ Šumperk objektivem lesníků 2013, fotografie 1
Kraj: Olomoucký kraj
Město: Šumperk
Místo: Muzeum v Šumperku (Galerie mladých)
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Madeira, Funchal
24. 4. - 4. 5.
32.990 Kč - 37 %
Česká republika, Šumava
15. 4. - 23. 4.
9.030 Kč - 12 %
Spojené arabské emiráty, Ajman
15. 4. - 22. 4.
43.110 Kč - 18 %
Turecko, Alanya
25. 4. - 2. 5.
11.106 Kč - 25 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy