Letní sezona v Safari Zoo Ostrava

 
Datum akce: -
Letní sezona v Safari Zoo Ostrava
 
Po zimním období se v ostravské zoologické zahradě opět otevřelo safari. Zájemci se mohou safari expresem projet třemi rozlehlými výběhy s téměř stovkou afrických a asijských zvířat. Je mezi nimi i deset letošních mláďat a každým dnem přibydou další.
Safari v ostravské zoologické zahradě otevřené v roce 2014 zahrnuje tři výběhy – Afriku, Persii a Indii. Celková rozloha expozice zaujímá téměř šest hektarů a žije zde aktuálně asi stovka zástupců africké a asijské fauny ve více než 10 druzích. Návštěvníci se mohou projet safari expresem každý den v době od 10 do 18 hodin. Délka jedné jízdy je asi 15 až 20 minut. Nástupiště se nachází pod výběhem žiraf.
 
Letošní mláďata
Ve výbězích Afrika a Indie je k vidění i několik letošních mláďat. V africkém výběhu je to šest mláďat vzácných vodušek abok (čtyři samci a dvě samičky). Během sezony k nim ještě přibydou mláďata antilop losích, březích je několik samic tohoto turovitého kopytníka. Další mláďata jsou pak v indickém výběhu – celkem čtyři samečci axisů indických. I zde to není konečný počet -. těsit se můžete na mláďata dalších druhů, jako jsou vzácní jeleni barasinga nebo zástupce turů nilgau.  
 
Staronový druh
Do výběhu Persie, který v současné době obývá chovné stádo vzácných divokých oslů onagerů a samčí skupina vzácných daňků mezopotámských, se v průběhu sezóny vrátí gazela perská, nazývaná též džejran. Zoo před několika lety chovala dva samce této největší asijské gazely, z nichž jeden uhynul a druhého jsme pak v rámci mezinárodní spolupráce převezli do Zoo Helsinky k devítičlenné skupině samic. Jeho mise zde byla úspěšná a Zoo Ostrava získá několik jeho potomků (tři samci).  
 
Skála v Indii
Indický výběh obývají mimo jiné i čtyři samci kozy šrouborohé, pro které jsou typické mohutné spirálovitě stočené rohy. Zoo Ostrava chová středoasijský poddruh, který dříve obýval většinu z hor ležících na březích horního toku řek Amudarja a Pandž v Turkmenistánu a Tádžikistánu. Pro tato horská zvířata zvyklá na pohyb v těžkém terénu byla ve výběhu vytvořena „skála“ sestavená z hromady velkých kamenů. Je situovaná na začátek výběhu u výjezdu z výběhu Persie.  
  
Seznam zvířat ostravského safari
Afrika: antilopa losí, voduška abok, žirafa Rothschildova, pštros dvouprstý
Persie: onager, daněk mezopotámský 
Indie: antilopa jelení, axis indický, nilgau, barasinga, jelínek vepří, buvol domácí, koza šrouborohá, páv korunkatý
 
Safari expresem se můžete projet každý den v době od 10 do 17 hodin. Délka jedné jízdy je asi 15 až 20 minut. Nástupiště se nachází pod výběhem žiraf.
 
Ceník jízdného:
30 Kč - plné jízdné
10 Kč – držitelé ZTP
zdarma děti do 2 let
zdarma držitelé ZTP/P
zdarma doprovod držitele ZTP/P (1 osoba)
 
GPS:49,843942 18,311594
Autor článku: kardy
Letní sezona v Safari Zoo Ostrava, fotografie 1
Kraj: Moravskoslezský kraj
Město: 710 00 Ostrava
Místo: Zoologická zahrada a botanický park Ostrava, Michálkovická 2081/197
Kontakt:
Pořadatel: Zoologická zahrada a botanický park Ostrava, p.o. Michálkovická 2081/197 710 00 Ostrava
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Turecko, Kemer
29. 8. - 5. 9.
19.292 Kč - 36 %
Česká republika, Krkonoše
10. 8. - 17. 8.
6.895 Kč - 50 %
Německo, Bavorsko
5. 9. - 12. 9.
8.033 Kč - 55 %
Francie
29. 8. - 5. 9.
5.845 Kč - 18 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy