Městečko pod Radhoštěm

 
Datum akce: -
Městečko pod Radhoštěm
 
Nahlédněte do historie i běžného života východomoravského městečka Rožnov pod Radhoštěm a sledujte jeho proměny v průběhu více než sedmi staletí. Vašim průvodcem bude malý Čeněk, který Vás vezme na procházku do minulosti a odhalí Vám různé zajímavosti. Můžete využít i audioprůvodce, díky němuž k Vám promluví jeden ze zakladatelů muzea Alois Jaroněk nebo místní kronikář Josef Lucian Ondřej Kramoliš.
 
Městečko pod Radhoštěm
Místo konání: Sušák, přízemí
 
Vstupné: zdarma ke každé vstupence do kteréhokoliv areálu Valašského muzea v přírodě nebo samostatně do všech výstav v Sušáku:
 
Základní 40,- Kč
Snížené 30,- Kč
Dětské 20,- Kč
Rodinné 80,- Kč
Otvírací doba: shodná s otvírací dobou Valašského muzea v přírodě
 
Svou pouť začnete u výstavby středověkého hradu, který býval sídlem rožnovských pánů, později se stal úkrytem lapků a nakonec jeho zdivo posloužilo k výstavbě mnoha rožnovských domů. Nahlédnete do starého dřevěného kostela, který už dávno v Rožnově nestojí, jeho unikátní barokní malovaný Boží Hrob je však chloubou muzejní sbírky.
 
Poznáte důležitá řemesla a průmyslová odvětví, na nichž byla založena ekonomika Rožnova, seznámíte se s významnými místními vzdělávacími institucemi, včetně vyhlášené rožnovské košíkářské školy.
 
Pochopitelně nevynecháte ani kulturní a společenský život, jemuž ještě v první polovině 20. století vévodily klimatické lázně – ostatně svěží horský vzduch si v Rožnově a jeho okolí můžete užít i dnes. Zákoutí výstavního sálu odhalují také každodenní život města – takže nechybí lázeňská promenáda, cukrárna, lékárna, fotoateliér, ale i pohled do běžné městské domácnosti z 30. a 50. let minulého století.
 
Významnou kapitolou v dějinách Rožnova, kterou píšeme dodnes, bylo založení Valašského muzea v přírodě. Také o něm a o jeho zakladatelích Vám výstava povypráví.  
 
Historie města se ve výstavě prolíná s významnými událostmi v naší vlasti a také ve světě, a tak můžete zjistit, co se zrovna dělo v Rožnově, když...
 
Přejeme příjemnou vycházku.
 
GPS:49,461115 18,148307
Autor článku: kardy
Městečko pod Radhoštěm, fotografie 1
Kraj: Zlínský kraj
Město: Rožnov pod Radhoštěm
Místo: Valašské muzeum v přírodě, Palackého 147
Kontakt:
Tel.: +420 571 757 111
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Maďarsko, Balaton - severní pobřeží
19. 7. - 29. 7.
32.880 Kč - 7 %
Albánie, Dürres
5. 7. - 12. 7.
15.690 Kč - 14 %
Francie
3. 7. - 10. 7.
8.786 Kč - 9 %
Dominikánská republika, Punta Cana
12. 7. - 20. 7.
37.748 Kč - 9 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy