Městský znak

 
Datum akce: -
 
Městský znak
 
OTEVŘENO OD 11. KVĚTNA 2021! Obměněná část stálé expozice Příběh města Č. Budějovic zachycuje historický vývoj budějovického městského znaku, který je jeden z nejstarších v Čechách, od počátků jeho užívání ve středověku do současnosti.
 
Představeny jsou předměty z muzejních sbírek, které názorně ukazují jeho proměny a polepšování, prezentována jsou například nejstarší pečetidla města. Mnohé návštěvníky jistě překvapí rozmanitost použití znaku nejen v městské správě, ale i výtvarném umění, spotřebním zboží nebo symbolice místních podniků a organizací.
 
Městský znak Českých Budějovic prošel za více než 755 let existence města několika proměnami, z nich ovšem pouze tři byly provedeny se schválením panovníka/státu. Znak Budějovic vycházel z pečetního znamení. Motiv věží a lva, který je na něm od počátku, je obecný, objevuje se u mnoha českých měst, pravděpodobně vychází z obrazu na tehdejších mincích, tzv. brakteátech. Věž je obecným symbolem moci, ne vždy bylo město užívající tento motiv opevněné. Český lev označuje město královské a vyjadřuje sounáležitost s panovníkem.
Autor článku: kardy
Městský znak, fotografie 1
Kraj: Jihočeský kraj
Město: České Budějovice
Místo: Historická budova Jihočeského muzea v Českých Budějovicích, Dukelská 1
Kontakt:
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Spojené arabské emiráty, Dubai
15. 10. - 22. 10.
24.000 Kč - 37 %
Finsko
16. 10. - 23. 10.
2.768 Kč - 38 %
Dominikánská republika, Punta Cana
29. 9. - 7. 10.
37.298 Kč - 7 %
Maďarsko, Jižní Zadunají
18. 10. - 23. 10.
5.115 Kč - 7 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy