Nejen nepřátelé, Staří Řekové a jejich sousedé

 
Datum akce: -
Nejen nepřátelé
Staří Řekové a jejich sousedé
 
24. 5. 2019 – 31. 3. 2021
 
Tak jako se řecká kultura ve svých počátcích inspirovala hmotným i myšlenkovým bohatstvím antického Orientu, zejména Egypta, sama se záhy stala vzorem pro jiné starověké národy.
Výstava prostřednictvím exponátů ze sbírek Ústavu pro klasickou archeologii FF UK, Národního muzea a dalších tuzemských institucí představuje pestrou mozaiku vzájemných vlivů a kontaktů utvářejících antickou hmotnou kulturu. Zároveň připomíná, že střední Evropa doby halštatské a laténské nezůstávala stranou dějinných událostí a byla od počátku s oblastí Středomoří v čilém kontaktu – jak prostřednictvím obchodu a diplomatických styků, tak i vojensky. Zdejší obyvatelé se ze svých výprav na jih navraceli obtěžkáni nejen kořistí, ale i znalostí nových materiálů a výrobních technologií i kulturními zvyklostmi, jež se záhy staly součástí jejich vlastního světa – a také základem dnešní evropské civilizace.
 
Výstava se koná pod záštitou Mgr. Karla Horčičky MPA, radního Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče a doc. PhDr. Michala Pullmanna, Ph. D., děkana Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.
Autor článku: kardy
Nejen nepřátelé, Staří Řekové a jejich sousedé, fotografie 1
Kraj: Středočeský kraj
Město: Kolín
Místo: Dvořákovo muzeum pravěku, Brandlova 35
Kontakt:
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Řecko, Rhodos
12. 7. - 26. 7.
34.590 Kč - 26 %
Kanárské ostrovy, Tenerife
17. 7. - 31. 7.
26.500 Kč - 9 %
Rakousko, Kaprun / Zell am See
11. 7. - 16. 7.
6.940 Kč - 30 %
Madeira, Funchal
24. 7. - 27. 7.
3.800 Kč - 7 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy