Nezranitelná armáda značky Baťa

 
Datum akce: -
Nezranitelná armáda značky Baťa
 
Nová unikátní výstava hraček z pryže a vojenských hraček 30. a 40. let 20. století v Domě umění ve Znojmě je věnována dosud neprobádanému fenoménu průmyslové výroby československých hraček z gumy, celuloidu, bakelitu, oceli a hliníku.
Právě tyto materiály měly rozhodující podíl na vývoji zbrojního průmyslu během 2. světové války. První gumové hračky v předválečném Československu jsou spojené právě s proslulou značkou zlínských obuvnických závodů Baťa, největšího světového výrobce nerozbitných gumových hraček.
 
Návštěvníkům výstavy se tak otevře svět technických a mechanických hraček, které zaplnily výlohy hračkářských obchodů před více než sedmdesáti lety. Vedle mnoha vojenských hraček, tanků, bitevních lodí, ponorek, válečných letadel, dělostřeleckého arzenálu a jiné bojové techniky bude vystavena jedinečná a rozsáhlá sbírka „nezranitelné armády“ gumových vojáčků a početný soubor gumových hraček vyrobených firmou Baťa z Muzea technických hraček ve Velvarech.
 
Pozornosti sběratelů jistě neuniknou další zajímavosti výstavy, jako například nejstarší pryžové hračky z konce 19. století, hračky vyrobené za Protektorátu Čechy a Morava v letech 1939–1941, největší československý tank na klíček, kolekce dětských pistolek na kapslíky nebo historické krajiny a dioráma sestavená z dobových hraček či v té době aktuální postavičky skautů. Exponáty výstavy doplní tiskoviny z předválečného období obsahující časopisy s fotografiemi, letáky, ceníky a reklamy na nerozbitné gumové hračky značky Baťa.
 
Pro děti bude připraven dětský herní koutek s vystřihovánkami a výtvarná dílnička. Výstavu můžete navštívit v Domě umění ve výstavních sálech v 1. patře od 5. června až do 30. srpna 2019 každý den, kromě pondělí.
 
   
GPS:48,854168 16,050681
Autor článku: kardy
Nezranitelná armáda značky Baťa, fotografie 1
Kraj: Vysočina
Město: 669 02 Znojmo
Místo: Dům umění Masarykovo náměstí 11
Kontakt:
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Řecko, Santorini
21. 7. - 28. 7.
36.190 Kč - 54 %
Madeira, Caniço
27. 7. - 3. 8.
12.530 Kč - 7 %
Maďarsko, Maďarské termální lázně
11. 7. - 12. 7.
2.390 Kč - 8 %
Tunisko, Sousse
3. 8. - 9. 8.
24.090 Kč - 27 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy