Plechové retro hračky

 
Datum akce: -

Plechové retro hračky


Vstupné:
20 Kč, snížené 15 Kč

Jsou předměty, které si neodmyslitelně spojujeme se svým dětstvím a s překvapením zjišťujeme, že i v dnešní moderní době mezi ně patří takové „stálice“ jako je například plechová beruška na klíček, nebo malá plechová cvakačka, která časem spolehlivě rozčílí každého dospělého. A pokud jde o traktor s valníkem, řazením a pérovým strojkem na klíček, rozzáří se oči téměř každému klukovi bez ohledu na jeho skutečný věk.

A právě rozzářené oči dětí i dospělých s dětskou duší lze očekávat na připravované výstavě v prostorách Flemmichovy vily. Část svých sbírek tam představí společnost KOVAP Náchod, která je tradičním výrobcem plechových mechanických hraček.

Jak připomíná historik krnovského muzea Alexandr Michl-Bernard: „Výroba plechových hraček má v poválečném Československu dlouhou tradici. Jedním z nejznámějších výrobců byl od roku 1946 předchůdce dnešního KOVAPu, firma „Bratři Sedlákové – výroba mechanických hraček“. Ti vyráběli hračky vlastní konstrukce, které byly u zákazníků velmi oblíbené pro svou odolnost a podobnost se skutečnými stroji. Na tuto tradici navázala po znárodnění právě firma KOVAP.“

V současné době pokračuje nejen výroba osvědčených modelů z konstrukční dílny E. Sedláka, které jsou upravené, aby odpovídaly současným bezpečnostním požadavkům, ale i nové modely konstruované dle přání zákazníků na zakázku. Některé výrobky jsou potiskovány dle návrhu zákazníků pro reklamní účely.

Všechny výrobky jsou vyráběny z ocelového plechu, který je povrchově upraven ekologicky a zdravotně nezávadnými barvami. Plasty jsou využívány minimálně, tím výrobce nejen šetří životní prostředí, ale hračky jsou pevné a odolné i při méně šetrném zacházení.

Výrobky firmy KOVAP znají nejen zákazníci v zemích EU, ale také v USA, Kanadě a Austrálii.

http://www.mikskrnov.cz/muzeum

Autor článku: kardy
Plechové retro hračky, fotografie 1
Kraj: Moravskoslezský kraj
Město: Krnov
Místo: Městské muzeum v Krnově, Hlubčická 152/20
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Thajsko, Phuket
3. 2. - 11. 2.
30.590 Kč - 14 %
Maďarsko, Sever Maďarska
23. 2. - 1. 3.
8.308 Kč - 14 %
Španělsko, Mallorca
15. 2. - 22. 2.
15.179 Kč - 37 %
Egypt, Sahl Hasheesh
8. 2. - 15. 2.
16.190 Kč - 38 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy