Poklady starého Egypta. Sbírka Josefa Ferdinanda Habsburského

 
Datum akce: -
Poklady starého Egypta. Sbírka Josefa Ferdinanda Habsburského
výstava je k vidění v Regionálním muzeu v Kolíně
 
Regionální muzeum v Kolíně ve spolupráci s Národním muzeem – Náprstkovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur a Českým egyptologickým ústavem Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze pořádají výstavu Poklady starého Egypta. Sbírka Josefa Ferdinanda Habsburského, která si klade za cíl představit sbírku arcivévody Josefa Ferdinanda Habsburského v kontextu dějin starověkého Egypta a novodobého zájmu o dějiny starověkého Egypta (především ve 2. polovině 19. století).
 
Arcivévoda Josef Ferdinand (1872–1942) byl synem posledního toskánského velkovévody Ferdinanda IV. (1835–1908) a Egypt navštívil v roce 1903. Na svých cestách po Nilu se seznámil s rakousko-uherským konzulem Vetterem, jenž mu měl darovat svou několik let formovanou sbírku starožitností zahrnující bezmála čtyři sta unikátních předmětů. Sbírka obsahovala předměty zastupující všechny hlavní objevy učiněné v Egyptě ve 2. polovině 19. století. Patřily mezi ně objev tzv. Královské skrýše v Dér el-Bahrí, pohřebišť Moncuových kněží v Hatšepsutině chrámu, Navillových výkopů v Bubastidě, nebo významného objevu nekropole v Achmímu. Výstava představí na sto unikátních sbírkových předmětů staroegyptské provenience.
Výstava potrvá do 31. května 2015. 
 
Autor článku: kardy
Poklady starého Egypta. Sbírka Josefa Ferdinanda Habsburského, fotografie 1
Kraj: Středočeský kraj
Město: Kolín
Místo: v Regionálním muzeu v Kolíně
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Egypt, Marsa Alam
5. 10. - 12. 10.
18.590 Kč - 17 %
Turecko, Belek
17. 9. - 28. 9.
91.190 Kč - 7 %
Madeira, Funchal
18. 9. - 25. 9.
9.490 Kč - 54 %
Slovensko, Nízké Tatry
17. 9. - 22. 9.
8.257 Kč - 8 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy