Poklady starého Egypta. Sbírka Josefa Ferdinanda Habsburského

 
Datum akce: -
Poklady starého Egypta. Sbírka Josefa Ferdinanda Habsburského
výstava je k vidění v Regionálním muzeu v Kolíně
 
Regionální muzeum v Kolíně ve spolupráci s Národním muzeem – Náprstkovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur a Českým egyptologickým ústavem Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze pořádají výstavu Poklady starého Egypta. Sbírka Josefa Ferdinanda Habsburského, která si klade za cíl představit sbírku arcivévody Josefa Ferdinanda Habsburského v kontextu dějin starověkého Egypta a novodobého zájmu o dějiny starověkého Egypta (především ve 2. polovině 19. století).
 
Arcivévoda Josef Ferdinand (1872–1942) byl synem posledního toskánského velkovévody Ferdinanda IV. (1835–1908) a Egypt navštívil v roce 1903. Na svých cestách po Nilu se seznámil s rakousko-uherským konzulem Vetterem, jenž mu měl darovat svou několik let formovanou sbírku starožitností zahrnující bezmála čtyři sta unikátních předmětů. Sbírka obsahovala předměty zastupující všechny hlavní objevy učiněné v Egyptě ve 2. polovině 19. století. Patřily mezi ně objev tzv. Královské skrýše v Dér el-Bahrí, pohřebišť Moncuových kněží v Hatšepsutině chrámu, Navillových výkopů v Bubastidě, nebo významného objevu nekropole v Achmímu. Výstava představí na sto unikátních sbírkových předmětů staroegyptské provenience.
Výstava potrvá do 31. května 2015. 
 
Autor článku: kardy
Poklady starého Egypta. Sbírka Josefa Ferdinanda Habsburského, fotografie 1
Kraj: Středočeský kraj
Město: Kolín
Místo: v Regionálním muzeu v Kolíně
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Bulharsko, Kranevo
22. 8. - 29. 8.
10.870 Kč - 19 %
Kypr, Severní Kypr
22. 8. - 2. 9.
26.990 Kč - 8 %
Maďarsko, Balaton
2. 9. - 5. 9.
504 Kč - 10 %
Chorvatsko, Kvarner
4. 9. - 11. 9.
13.807 Kč - 12 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy