Poklady starého Egypta. Sbírka Josefa Ferdinanda Habsburského

 
Datum akce: -
Poklady starého Egypta. Sbírka Josefa Ferdinanda Habsburského
výstava je k vidění v Regionálním muzeu v Kolíně
 
Regionální muzeum v Kolíně ve spolupráci s Národním muzeem – Náprstkovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur a Českým egyptologickým ústavem Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze pořádají výstavu Poklady starého Egypta. Sbírka Josefa Ferdinanda Habsburského, která si klade za cíl představit sbírku arcivévody Josefa Ferdinanda Habsburského v kontextu dějin starověkého Egypta a novodobého zájmu o dějiny starověkého Egypta (především ve 2. polovině 19. století).
 
Arcivévoda Josef Ferdinand (1872–1942) byl synem posledního toskánského velkovévody Ferdinanda IV. (1835–1908) a Egypt navštívil v roce 1903. Na svých cestách po Nilu se seznámil s rakousko-uherským konzulem Vetterem, jenž mu měl darovat svou několik let formovanou sbírku starožitností zahrnující bezmála čtyři sta unikátních předmětů. Sbírka obsahovala předměty zastupující všechny hlavní objevy učiněné v Egyptě ve 2. polovině 19. století. Patřily mezi ně objev tzv. Královské skrýše v Dér el-Bahrí, pohřebišť Moncuových kněží v Hatšepsutině chrámu, Navillových výkopů v Bubastidě, nebo významného objevu nekropole v Achmímu. Výstava představí na sto unikátních sbírkových předmětů staroegyptské provenience.
Výstava potrvá do 31. května 2015. 
 
Autor článku: kardy
Poklady starého Egypta. Sbírka Josefa Ferdinanda Habsburského, fotografie 1
Kraj: Středočeský kraj
Město: Kolín
Místo: v Regionálním muzeu v Kolíně
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Kapverdské ostrovy, Ostrov Boa Vista
4. 2. - 19. 2.
35.990 Kč - 30 %
Senegal
28. 1. - 5. 2.
23.790 Kč - 30 %
Spojené arabské emiráty, Fujairah
1. 2. - 9. 2.
21.953 Kč - 31 %
Srí Lanka, Beruwela
22. 1. - 31. 1.
36.080 Kč - 24 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy