Poznejte život na českém venkově v Národopisném muzeu - Musaionu

 
Datum akce: - Začátek: 10:00


Poznejte život na českém venkově v Národopisném muzeu - Musaionu

Výstava Venkov seznámí návštěvníky Národpopisného muzea – Musaionu s každodenností českého, moravského a slezského venkova v druhé polovině 19. a na počátku 20. století.

Výstava bez vitrín

Návštěvníci poznají činnosti hospodářů, sedláků i dalších obyvatel venkova na přelomu 19. a 20. století. Model trojdílného domu s dvorem téměř v reálné velikosti přenese návštěvníky přímo do původní venkovské domácnosti. Zpracování mléka přiblíží dřevěný lis k výrobě tvarohu, na chov domácích zvířat upozorní bohatě zdobený koňský chomout. Šumavské sáně na svážení dřeva pak připomenou těžkou práci dřevorubců.

Zajímavostí a zároveň nejstarším předmětem výstavy bude ruční motovidlo k navíjení soukané příze, které je ocejchované tak, aby se předešlo podvodům při prodeji vlny. Jedinečnou atmosféru venkova navíc doplní unikátní fotografie z archivů etnografického oddělení Národního muzea.

Staňte se hospodářem na venkovském statku

Výstavu oživuje celá řada interaktivních prvků. Animovaná počítačová hra provede návštěvníky všedním dnem na statku. Na modelu krávy bude možno si vyzkoušet, jak nesnadné je dojení mléka. Život na venkovském hospodářství přiblíží návštěvníkům také množství doprovodných akcí. Malí i dospělí návštěvníci se tak v průběhu trvání výstavy mohou těšit na ukázky tradičních řemesel, sušení sena, praní prádla v neckách a zážitky navázané na lidové tradice a svátky, jako jsou Velikonoce, otvírání studánek apod.

Zahrajte si hru Na venkově!

Hrát můžete přímo na webu penize.nm.cz, nebo si hru stáhněte do svého tabletu! Jak na to se dozvíte na zmíněném odkazu.

Stáhněte si zdarma aplikaci do mobilu

Získejte průvodce nejen výstavou Venkov, ale i dalšími výstavami a expozicemi Národního muzea. Prohlížejte fotografie a videa, poslouchejte audionahrávky, začtěte se do zajímavých informací...
> Otevírací doba

úterý - neděle 10:00 - 18:00

Web:     http://www.nm.cz/Historicke-muzeum/Vystavy-HM/Venkov.html

Autor článku: kardy
Poznejte život na českém venkově v Národopisném muzeu - Musaionu, fotografie 1
Kraj: Hlavní město Praha
Město: Praha 5
Místo: Kinského zahrada 98
Kontakt:
Tel.: 257 214 806
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Španělsko, Costa del Maresme
23. 8. - 30. 8.
22.976 Kč - 18 %
Mexiko, Cancún
13. 9. - 23. 9.
37.000 Kč - 18 %
Maďarsko, Balaton
2. 9. - 5. 9.
504 Kč - 10 %
Egypt, Hurghada
1. 9. - 8. 9.
15.490 Kč - 8 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy