Pražský motoráček

 
Datum akce: -
Pražský motoráček
 
Pražský motoráček jezdí celoročně každou sobotu, neděli a státní svátek, kromě 24. 12. - 1. 1., kdy nejede. Motoráček jezdí po tzv. Pražském semmeringu, po trati číslo 122 ze stanice Praha hlavní nádraží do stanice Praha-Zličín a zpět. Ranní vlak vyjíždí z Prahy-Čakovic, večerní se poté vrací zpět.
Ranní vlak vyjíždí z Prahy-Čakovic, večerní se poté vrací zpět. Na vlak je nasazován historický motorový vůz řady M 262 z 50. let.
 
Vlak má kapacitu 56 míst k sezení a 5 jízdních kol nebo 3 dětské kočárky. Jízdní kola, kočárky a zavazadla se přepravují v zavazadlovém oddíle.
 
Popis trasy
Historický motoráček vás odveze z pražského hlavního nádraží, které má čestný titul Nádraží prezidenta Wilsona, Vinohradským tunelem, jedním z nejdelších dvoukolejných tunelů u nás, po železničním mostě přes řeku Vltavu s výhledy na Vyšehrad či Pražský hrad, na Smíchov. Odtud budete stoupat legendárním Pražským semmeringem po impozantním hlubočepském viaduktu, mezi skalními zářezy Žvahova budete mít celou Prahu jako na dlani a po průjezdu přírodním parkem Košíře - Motol vystoupíte ve stanici Zličín, odkud dále můžete pokračovat přípojným vlakem do Hostivice, či tramvají č. 9, 10 ze sousední zastávky MHD Sídliště Řepy zpět do centra.
 
 
Autor článku: kardy
Pražský motoráček, fotografie 1
Kraj: Hlavní město Praha
Město: Praha
Místo: různá místa
Kontakt:
Pořadatel: KŽC Doprava, s.r.o. Meinlinova 336 190 16 Praha 9
E-Mail: vlaky@kzc.cz
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Spojené arabské emiráty, Ajman
28. 1. - 5. 2.
17.090 Kč - 25 %
Kanárské ostrovy, Gran Canaria
6. 2. - 20. 2.
35.290 Kč - 26 %
Maledivy, Atol Ari
20. 2. - 4. 3.
57.690 Kč - 25 %
Madeira, Funchal
7. 2. - 14. 2.
20.680 Kč - 23 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy