Svět pohádek Boženy Němcové

 
Datum akce: -
Svět pohádek Boženy Němcové
 
Velkolepá interaktivní výstava přiblíží život, tvorbu a poselství jedné z našich nejvýznamnějších spisovatelek Boženy Němcové. Nenechte si ujít unikátní kombinaci informací ze života Boženy Němcové, jejích pohádek, filmových kostýmů a mnoha dalších skvělých zážitků. Staňte se součástí vlastního pohádkového příběhu!
 
 
Božena Němcová byla na tehdejší dobu velmi moderní spisovatelka, která předběhla svou dobu vlastní nekonvenčností, odvážností, otevřeností, emancipovaností a kritičností. Řekla: „Kdybych měla volit, tedy bych si přála narodit se znova až za dvě stě let, neboť nevím, bude-li do té doby takový svět, v jakém bych já chtěla žít s rozkoší.“ A proto i výstava Svět pohádek Boženy Němcové představuje její tvorbu v moderním pojetí a symbolicky tak oslavuje 200. výročí autorčina narození.
 
Dozvíte se, jaký byl život Boženy Němcové, kde všude cestovala a jaká byla její tvorba. Těšit se můžete na jednotlivá pohádková prostředí, ve kterých zažijete svůj příběh, pořídíte si vlastní originální a nejlepší fotografie na památku. Převtělíte se do role slavné spisovatelky a vytvoříte si pohádku s vlastním koncem nebo se na chvilku zastavíte a poslechnete si některé z báchorek Boženy Němcově čtené známými českými osobnostmi. A protože jedním z typických znaků pro pohádky Boženy Němcové jsou sny, které se mění ve skutečnost i Vy nám na výstavě můžete dát do schránky snů ten svůj a třeba zrovna ten Vám splníme.
 
Na výstavě dále uvidíte více než padesát kostýmů z pohádek zfilmovaných na námět pohádek Boženy Němcové, které na sobě měl například Jan Werich, Vlasta Burian, Libuše Šafránková, Pavel Trávníček, Marta Issová, Vojtěch Dyk nebo Ondřej Vetchý.
 
Na své si přijdou nejen děti z mateřských a základních škol, rodiče a prarodiče se svými ratolestmi, ale také milovnicí českých pohádek. Cílem výstavy je inspirovat děti a rodiče ke čtení dětem, porozumět životu a nadčasovosti tvorby Boženy Němcové, díky nimž šířila morální hodnoty, férovost, etický přístup. V neposlední řadě zapomenout na starosti běžného života, díky své fantazii se stát součástí pohádkových příběhů a pobavit se.
 
Celý zážitek podpoří kavárna, obchůdek s knihami a suvenýry a také čítárna, která bude dějištěm nespočet workshopů a čtení pro děti i dospělé. 
 
Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.
Autor článku: kardy
Svět pohádek Boženy Němcové, fotografie 1
Kraj: Hlavní město Praha
Město: Praha 1
Místo: Obchodní dům Kotva, nám.Republiky 656/8
Kontakt:
Tel.: 775 665 833
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Malta, Bugibba a Qawra
16. 9. - 26. 9.
21.310 Kč - 8 %
Finsko
16. 10. - 23. 10.
2.768 Kč - 38 %
Turecko, Side
30. 9. - 13. 10.
32.790 Kč - 29 %
Maďarsko, Západní Zadunají
24. 9. - 27. 9.
5.740 Kč - 9 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy