Vánoční prohlídky na Zámku Loučeň a Příběh vánočního stromečku

 
Datum akce: -


Vánoční prohlídky na Zámku Loučeň a Příběh vánočního stromečku

V komnatách knížecí rezidence, která přibližuje život rodiny Thurn-Taxisů na počátku 20.století bude instalováno celkem 18 různých vánočních stromečků. Celý zámek bude slavnostně vánočně vyzdoben a provoněn. Průvodce, kterým bude vždy někdo ze členů knížecí domácnosti.
Loučenští připravili a představí tajemnou symbolikou Vánoc v novém velmi bohatém programu.

Návštěvníci budu mít příležitost vžít se všemi smysly do kouzelné vánoční atmosféry ve svátečně vyzdobených komnatách a nadýchat se čerstvého vzduchu při procházce zámeckým parkem s největším adventním věncem v Čechách. Letos poprvé s příběhem vánočního stromečku v zámecké expozici. Právě vánoční stromeček se stane hlavním tématem adventních prohlídek na Zámku Loučeň.

K vidění bude stromeček čokoládový, voňavý, zpívající, neviditelný nebo stromeček skleněný a také virtuální a stromeček určený zvířátkům. Nejimpozantnější bude strom prezidentský, v barvách trikolóry, který připomeneme stoleté výročí založení samostatného Československého státu.

Během prohlídky zámku si návštěvníci poslechnou, jak se slavily křesťanské Vánoce za první republiky, proč zapalujeme adventní svíce a co je to půst. Proč se staví betlém, jak k nám pronikla tradice zdobení vánočního stromku, a kde najdeme její původ.


WWW:
    www.zamekloucen.cz
GPS:
    50,286910 15,024520
 

Autor článku: kardy
Vánoční prohlídky na Zámku Loučeň a Příběh vánočního stromečku, fotografie 1
Kraj: Středočeský kraj
Město: 289 37 Loučeň
Místo: Zámek Loučeň Loučeň 1
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Francie, Les Deux Alpes
8. 2. - 15. 2.
7.690 Kč - 30 %
Senegal
28. 1. - 5. 2.
23.590 Kč - 30 %
Kapverdské ostrovy, Ostrov Sal
7. 2. - 14. 2.
32.180 Kč - 20 %
Keňa, Watamu
4. 2. - 14. 2.
33.290 Kč - 25 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy