Vánoční trhy v Opavě

 
Datum akce: -
Vánoční trhy v Opavě
 
Ač se to zdá k nevíře, rok se s rokem sešel a příprava vánočních trhů je v plném proudu. V letošním roce si adventní čas budete moci vychutnat jak na Dolním náměstí, tak na Horním. Opava se poprvé vánočně rozsvítí v pondělí 25. listopadu, tedy čtyři týdny před Štědrým dnem. Na tento den je naplánované slavnostní rozsvícení stromečku a ohňostroj.
 
Dolní náměstí ožije opět bohatým programem. Chybět nebudou koncerty populárních kapel, zajímavé prodejní stánky, nejrůznější tematické tvořivé dílny, lidové tradice a zvyky, řemesla či atrakce pro děti. Připraveno bude opět řemeslné městečko, které na Dolním náměstí vyroste nově ve dvou variantách a ve dvou termínech. Program nabízí řadu zvučných jmen. Neměli byste vynechat koncerty kapely Wohnout, Lenny, Buty, Roberta Křesťana & Druhé trávy, Adama Mišíka, Rock´n´Roll Bandu Marcela Woodmana a řady dalších. Na své si přijdou nejen děti při nejrůznějších tvořivých dílnách, které budou probíhat v Myší díře. Jako každý rok na začátku trhů Dolní náměstí navštíví Ježíškův pošťák s pravým opavským vánočním dopisním papírem a děti si budou moci svá přání symbolicky odeslat přímo v Ježíškově poště, která bude na náměstí umístěna po celou dobu konání trhů. Představí se opavské příspěvkové organizace a školy, místní sbory a soubory, populární kapely a orchestry, po dva dny bude na náměstí dětská farma s živými zvířátky, vánoční atmosféru navodí také společné zpívání koled a další spousta zajímavého programu.
 
Jako každý rok i letos si budete moci vybrat z pestré nabídky sortimentu v prodejních stáncích. V některých se prodejci budou v průběhu trhů také obměňovat. Těšit se můžete na bohaté zastoupení regionálních výrobců, v chladném počasí vás zahřeje oblíbený punč a svařené víno a vhod přijde i spousta rozličných dobrot k snědku a zajímavých tipů na dárky.
Autor článku: kardy
Vánoční trhy v Opavě, fotografie 1
Kraj: Moravskoslezský kraj
Město: Opava
Místo: Dolní náměstí
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Maledivy, Atol Ari
23. 10. - 31. 10.
57.990 Kč - 24 %
Dominikánská republika, Punta Cana
28. 10. - 8. 11.
53.462 Kč - 7 %
Tunisko, Djerba
31. 10. - 7. 11.
12.490 Kč - 30 %
Srí Lanka, Tangalla
23. 10. - 1. 11.
34.240 Kč - 23 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy