Varieté – jiný cirkus

 
Datum akce: -
Varieté – jiný cirkus
 
Příběh československého varieté v Muzeu české loutky a cirkusu v Prachaticích
 
Varieté patřila od poslední třetiny 19. století přes sto let k vyhledávaným podnikům poskytujícím kultivovanou zábavu širokým vrstvám příznivců. Jak vypadala, co hrála – a v čem se vlastně varietní zábava liší od té cirkusové, když v obou účinkovali artisté, komici i ochočená zvířata?
 
Divadelní oddělení Národního muzea připravilo výstavu nejen o karlínském Théâtre Variété, varieté Praga, brněnském Rozmarýnu a karlovarském Orfeu, ale i o cestujících varieté a estrádách. O významných osobnostech, které se zapsaly do historie varieté na našem území: o artistech, kouzelnících, ale i striptérkách.
 
Návštěvníci jako by vstoupili přímo do varieté, mohou usednout ke stolečkům a zahledět se na scénu zaplněnou artistickými či kouzelnickými rekvizitami a kostýmy, a nebo se začíst do slovníčku varietních disciplín. Příběh československého varieté vypráví plakáty, fotografie, dokumenty, videozáznamy. A nahlédnout je možno i do pracovny Oldřicha Nového, jedné z hvězd českého zábavného umění – Nového autentický pracovní stůl a křeslo nedávno získalo Národní muzeum do svých sbírek.
Autor článku: kardy
Varieté – jiný cirkus, fotografie 1
Kraj: Jihočeský kraj
Město: Prachatice
Místo: Muzeum české loutky a cirkusu,Velké náměstí 43
Kontakt:
Tel.: 388 385 716
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Spojené arabské emiráty, Ajman
15. 4. - 22. 4.
43.110 Kč - 18 %
Kanárské ostrovy, Fuerteventura
20. 4. - 27. 4.
26.819 Kč - 14 %
Česká republika, Východní Čechy
4. 4. - 6. 4.
2.375 Kč - 23 %
Bali
23. 4. - 5. 5.
36.231 Kč - 7 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy