Vodní dům aneb vše o vodě pod jednou střechou

 
Datum akce: - Začátek: 9:00


Vodní dům aneb vše o vodě pod jednou střechou

VODNÍ DŮM je moderní návštěvnické středisko, které se otevřelo 19. března 2016 u vodní nádrže Želivka ve Středočeském kraji. Tématem interaktivní expozice budou různé tváře vody - nenahraditelné suroviny, která si zaslouží naši ochranu.

Kromě expozice uvnitř VODNÍHO DOMU si budou moci návštěvníci hrát s vodou i venku - v atriu VODNÍHO DOMU budou pro děti i dospělé připraveny vodní herní prvky.

Přilehlým venkovním areálem je pak provede naučná stezka, představující rostliny a živočichy, kteří se v evropsky významné lokalitě Želivka vyskytují.

Expozice je rozdělena do sekcí, každá se týká jiné tváře vody.

První část je nazvaná Vodní mikrosvět. Tady návštěvníci uvidí vodní organismy, které nejsou pozorovatelné pouhým okem. Umožní jim to zvětšené modely, mikroskopy a makrofotografie.

Druhá část, nazvaná Podvodní makrosvět, představí návštěvníkům vodní rostliny a zvířata. V několika akváriích se zde budou prohánět ryby a vodní hmyz, do sluchátek bude znít zurčení vody, strop se stane ze dna pozorovanou hladinou vody se svou hrou světel a stínů a několika skleněnými průhledy do expoziční nádrže budeme moci sledovat dokonce i to, co se děje pod vodní hladinou.

V sekci Mokřadní život budeme pozorovat přírodní scenérii na břehu včetně zvukové kulisy hlasů ptáků a žab.

V poslední části expozice, nazvané Pitná voda a koloběh, se přeneseme z přírody na našeho světa. Ani my lidé se ale bez vody neobejdeme, naopak jí potřebujeme čím dál více. Návštěvníci tady zjistí, že většinu jejich těla tvoří voda a při ochutnávce ve vodním baru také to, že každá voda má jinou chuť.

VODNÍ DŮM najdete ve Středočeském kraji v okrese Benešov, mezi obcemi Hulice a Nesměřice. V jeho sousedství je hráz vodárenské nádrže Želivka - Švihov a úpravna vody.

Pokud k nám pojedete po dálnici D1, sjeďte na sjezdu Soutice (EXIT 56). Od sjezdu to máte k VODNÍMU DOMU už jen 4 km. Parkovací místa pro auta i autobusy jsou přímo u objektu.

V těsné blízkosti budoucího VODNÍHO DOMU se nachází autobusová zastávka linkových autobusů Hulice, úpravna.

Dostanete se k nám také pěšky pohodlnou procházkou z blízkých Hulic (1 km) nebo Nesměřic (2 km).
> Otevírací doba

denně kromě pondělka od 9 do 17 hodin

Web:     http://www.vodni-dum.cz/

Autor článku: kardy
Vodní dům aneb vše o vodě pod jednou střechou, fotografie 1
Kraj: Středočeský kraj
Město: mezi obcemi Hulice a Nesměřice
Místo: mezi obcemi Hulice a Nesměřice
Kontakt:
Tel.: 317 845 169, 317 845 965
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Maďarsko
13. 7. - 17. 7.
907 Kč - 50 %
Česká republika, Český Ráj
22. 7. - 25. 7.
1.890 Kč - 9 %
Kanárské ostrovy, Tenerife
10. 7. - 17. 7.
31.403 Kč - 6 %
Bulharsko, Sveti Vlas
17. 7. - 23. 7.
13.290 Kč - 28 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy