Výstava orchidejí, sukulentů a jiných exotických rostlin v Českých Budějovicích 2020

 
Datum akce: - Začátek: 9:00
Výstava orchidejí, sukulentů a jiných exotických rostlin v Českých Budějovicích 2020
14. únor 2020 9:00 - 23. únor 2020 17:30
 
Tradiční a v pořadí již 18. výstava orchidejí, bromélií, sukulentů, jiných exotických rostlin a hmyzu se koná opět v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích v termínu od 14. 2. 2020 do 23. 2. 2020. Součástí výstavy je poradna pro pěstitele orchidejí a kaktusů.
Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích a klub Orchidea opět chystá pro návštěvníky muzea a milovníky těchto královských rostlin úspěšnou výstavu orchidejí, bromélií a jiných exotických rostlin a hmyzu. Přijďte se pokochat krásou květin, které vykouzlila příroda. Výstavní sál Jihočeského muzea se pro tuto příležitost a na krátký čas promění v tajuplnou zimní zahradu plnou rostlinných ale i živočišných druhů. 
 
Rostliny, jimž dominují kvetoucí orchideje, jsou aranžovány jednak volně ve velkých skupinách, jednak v decentně nasvícených celoskleněných vitrínách. Výstava navazuje na svou dlouhodobou tradici a opět představí rostliny soukromých pěstitelů, jimž dominují kvetoucí orchideje.
 
Součástí výstavy bude i poradna pro zájemce o pěstování orchidejí i sukulentů a  některé rostliny zde lze i zakoupit.
 
Ukázky kaktusů, sukulentů, drobných živočichů a masožravek
Výstava je tradičně instalována ve dvou hlavních výstavních sálech a přilehlé chodbě v přízemí muzea. Návštěvníci se mohou těšit na spoustu druhů orchidejí, ukázku sušších biotopů, kaktusy a další sukulenty. Kromě toho je ve výstavě umístěn i strom s tillandsiemi. Rostliny doplní ukázky drobných obratlovců. Dále se představí masožravé rostliny, terária s hmyzem a voliéru s drobným ptactvem. Tato expozice navozuje atmosféru tropického pralesa. Součástí výstavy jsou i informační panely o kaktusech, sukulentech a chovaném hmyzu. Dozvíte se i více o orchidejích - vstavačích, které patří mezi nejohroženější rostlinné druhy u nás. Výstavu doplňují exponáty, literatura a fotografie ve vitrínách na chodbě.
 
Vzdělávací program pro školy a komentované prohlídky pro širokou veřejnost
Žáci se během 60 minut dozví zajímavosti ze života fauny a zejména flóry tropů, subtropů a také o orchidejích v naší přírodě. Součástí programu bude i výtvarná činnost. Členové Orchidea Klubu České Budějovice, z.s. si pro návštěvníky připravili nově i komentované prohlídky výstavy pro předem objednané skupiny. Objednávky edukačních programů pro školy i komentovaných prohlídek pro veřejnost zasílejte na adresu: faktor@muzeumcb.cz.
 
Přednáška o pěstování orchidejí
Víte jak se během roku starat o orchideje? Jaké jsou obecně známé mýty při pěstování? Tyto a další otázky zodpoví během speciální přednášky pro širokou veřejnost místopředseda výboru Orchidea Klubu České Budějovice, z.s. Radoslav Kacerovský. Akce se koná v sobotu 15. února 2020 od 14:00 hodin v přednáškovém sále č. 114 v přízemí hlavní historické budovy Jihočeského muzea (Dukelská 1, České Budějovice, vchod ze strany Senovážného náměstí).
 
Květinový workshop
Dne 18. února 2020 od 16:00 do 18:00 hodin pořádá Jihočeské muzeum ve spolupráci se SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnickou a Jazykovou školu s právem státní jazykové zkoušky květinový  workshop v přednáškovém sále č. 114 v přízemí hlavní budovy Jihočeského muzea (Dukelská 1, České Budějovice, vchod ze strany Senovážného náměstí). Během workshopu, který povede zkušená lektorka, si každý účastník vytvoří orchidejové aranžmá se zdobeným květináčem a květinový náramek. Účast na workshopu je nutné si předem rezervovat nejpozději do pátku 7. února 2020 na recepci Jihočeského muzea, kde nahlásíte jméno a uhradíte kurzovné, které činí 350 Kč.
 
GPS:48,972559 14,476630
Autor článku: kardy
Výstava orchidejí, sukulentů a jiných exotických rostlin v Českých Budějovicích 2020, fotografie 1
Kraj: Jihočeský kraj
Město: 370 51 České Budějovice
Místo: Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích Dukelská 1
Kontakt:
Tel.: +420 391 001 531
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Kypr, Protaras
31. 8. - 7. 9.
23.595 Kč - 25 %
Bulharsko, Nesebar
9. 8. - 23. 8.
27.290 Kč - 32 %
Německo, Bavorsko
5. 9. - 12. 9.
8.033 Kč - 55 %
Řecko, Korfu
9. 8. - 14. 8.
21.990 Kč - 33 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy