Z Velké Moravy až do nepaměti a zpět

 
Datum akce: -
Z Velké Moravy až do nepaměti a zpět
 
Výstava představuje fotografie Petra Francána doplněné o soubor velkomoravských archeologických nálezů ze sbírek Slováckého muzea v Uherském Hradišti. 
 
Velká Morava jako nejstarší slovanský státní útvar na našem území nepředstavuje pouze jeden ze základů naší národní identity, zanechala rovněž kulturní vliv daleko přesahující rámec střední Evropy. Je tak mimo jiné i poutem se širším slovanským světem východní a jižní Evropy. Tento odkaz, spjatý s misií věrozvěstů Cyrila a Metoděje, včetně následného působení jejich žáků, zachycuje soubor fotografií doc. Mgr. Petra Francána nazvaný Z Velké Moravy až do nepaměti a zpět. Fotografie zobrazující kulturně historické památky, v nichž se odráží cyrilometodějské dědictví, byly pořízeny na Moravě, Slovensku, v Srbsku, Bulharsku, Rumunsku, Makedonii, Albánii a Černé Hoře.
 
Výstavu fotografií pak doplňují archeologické nálezy zapůjčené ze sbírek Slováckého muzea v Uherském Hradišti. Vybrané předměty přibližují životní podmínky a kulturní život obyvatel Velké Moravy na našem území.
Autor článku: kardy
Z Velké Moravy až do nepaměti a zpět, fotografie 1
Kraj: Vysočina
Město: Jihlava
Místo: Muzeum Vysočiny Jihlava, Masarykovo náměstí 57/58
Kontakt:
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Tunisko, Djerba
31. 10. - 7. 11.
12.490 Kč - 30 %
Turecko, Antalya
23. 10. - 30. 10.
22.990 Kč - 16 %
Maledivy, Atol Ari
23. 10. - 31. 10.
57.990 Kč - 24 %
Slovinsko, Bohinj
23. 10. - 3. 11.
5.805 Kč - 10 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy