Zahrada všemi smysly

 
Datum akce: -
Zahrada všemi smysly
 
Trojská botanická zahrada 22 let připravovala výstavy pro všechny smysly, kde přibližovala různé aspekty přírody netradičním způsobem i návštěvníkům se specifickými potřebami. Tentokrát se výstava přesouvá z výstavního sálu do otevřeného prostoru venkovních expozic. Od 1. července do 31. srpna obohatí prohlídku kvetoucí zahrady smyslová zastavení, kde si zájemci mohou testovat svůj sluch, hmat či čich, nebo si vyzkoušet hru na nevšední hudební nástroj – lithofon.
 
Víte, že téměř z 80% poznáváme svět kolem sebe zrakem, ale jen asi 2% z toho si pamatujeme? Zatímco, čichem vnímáme asi jen 2% informací kolem sebe, ale skoro 80% z nich v sobě uložíme. Prověřte svůj čich při poznávání aromatických rostlin a jejich vůní, zaposlouchejte se do zvuků různých druhů dřev a stébel bambusů.  Hmatem prozkoumejte dřevěné „maxiplody“, nebo se naboso projděte po chodníku z přírodních materiálů. Při prohlídce se seznámíte nejen s našimi domácími druhy rostlin, ale budete mít možnost zkoumat i přírodniny ze vzdálených končin. 
 
Přijměte naše pozvání na procházku botanickou zahradou a zažijte ji všemi smysly!  Na čtrnácti zastaveních můžete vyzkoušet poznávání zajímavých rostlin nejen zrakem, ale využijete hmat, čich, sluch, a pokud budete chtít i chuť.
 
Jednotlivá zastavení pro všechny smysly navazují na naši dlouholetou snahu o zpřístupnění zahrady nejširší veřejnosti, včetně návštěvníků se specifickými potřebami. Hravou formou můžete objevit skrytá tajemství rostlin kolem nás a zažít tak zahradu trochu jinak. Navštivte Lesní galerii, odhalte Tajemství ptačích budek a ověřte si, že Není špalek jako špalek.
 
Stezka Zahradou všemi smysly bude přístupná v botanické zahradě po celé léto, od 1. července do 31. srpna od 9 do 19 hodin. Při procházce zahradou buďte, prosím, k exponátům ohleduplní. Neničte je a umožněte tak hezký zážitek i návštěvníkům, kteří přijdou po vás. Mapa všech stanovišť je ke stažení na webových stránkách botanické zahrady, popřípadě k dispozici i v tištěné podobě na pokladnách.
 
GPS:50,121935 14,412520
Autor článku: kardy
Zahrada všemi smysly, fotografie 1
Kraj: Hlavní město Praha
Město: 171 00 Praha 7
Místo: Botanická zahrada hl. m. Prahy Trojská 800/196
Kontakt:
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Španělsko, Costa del Maresme
15. 4. - 29. 4.
14.698 Kč - 9 %
Kanárské ostrovy, Fuerteventura
20. 4. - 27. 4.
26.819 Kč - 14 %
Kapverdské ostrovy, Ostrov Sal
17. 4. - 25. 4.
28.380 Kč - 23 %
Chorvatsko, Biograd Na Moru
18. 4. - 2. 5.
17.833 Kč - 15 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy