Živá voda Modrá

 
Datum akce: -


Živá voda Modrá

V Modré u Velehradu se můžete projít proskleným tunelem, který vás povede pod hladinou rybníka. Kolem sebe tak prosklenou stěnu uvidíte život v potoce, ve velké tůni s chladnomilnými rybami nebo pod hladinu mokřadu.

Jedná se o největší sladkovodní tunel v přírodě v Evropě. Po levé straně uvidíte život ve velké tůni, po pravici a pod sebou život v rybníce se sumci, vyzami, kapry, líny, candáty, atd. V tomto patře rovněž prosklenou stěnou je možné nahlédnout na život v mokřadu, kde budou k vidění např. želvy bahenní, žáby, čolci, apod. Na stěnách jsou pro zrakově handicapované návštěvníky umístněny makety ryb v životní velikosti s popisem v Braillově písmu.
 
Druhé podzemní patro umožňuje zhlédnout skrze průhlednou akrylátovou stěnu život v hlubině i se zimováním ryb pod ledem v 6metrové hloubce a rovněž se zde promítají výukové programy prostřednictvím telestěny, zaměřené na ekologii a historii krajiny. Přízemí pak slouží jako výstavní prostor.Vedle téměř všech druhů ryb, které žily a žijí v České republice, je v budově k vidění mimo jiné i velká výstava rybích dotykových plastik, která je určena pro zrakově postižené.

Expozicí můžete procházet samostatně nebo s průvodcem. Konají se zde také speciální akce, například potápěčské exhibice a přednášky o potápění či ukázky rybolovných technik.

V letních měsících se zde můžete také osvěžit v přírodním koupališti s brouzdalištěm napájeném podzemním pramenem s vysokou kvalitou vody. Unikátem je, že obě vodní plochy ke koupání jsou filtrovány pomocí přirozeného mokřadního společenství rostlin. Samotné rostliny pak mají vliv na to, že při výtoku má voda kvalitu pitné vody.
> Otevírací doba

Zimní: 1. 11. - 30. 4.
úterý – neděle 10:00 – 16:00
v pondělí zavřeno

Letní: 1. 5. - 31. 10.
denně: pondělí – neděle 9:00 – 17:00

Web:     http://www.zivavodamodra.cz/

Autor článku: kardy
Živá voda Modrá, fotografie 1
Kraj: Zlínský kraj
Město: Velehrad
Místo: Areál Živá Voda, Modrá 233
Kontakt:
Tel.: 777 613 246
Měsíčník SEM&TAMProlistujte on-line!

Newsletter

Buďte informováni o novinkách z našeho portálu SEM a TAM

Vybrané zájezdy

Česká republika, Vysočina
31. 10. - 7. 11.
4.320 Kč - 7 %
Maďarsko, Západní Zadunají
31. 10. - 7. 11.
13.958 Kč - 14 %
Turecko, Antalya
9. 11. - 16. 11.
24.890 Kč - 20 %
Spojené arabské emiráty, Fujairah
1. 11. - 14. 11.
64.590 Kč - 21 %

Všechny zájezdy

Pro majitele ubytování | NÁVOD - ubytování | Statistiky návštěvnosti | Podpořte nás | Partneři | Reklama | Kontakt | Odkazy